Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Udane kwalifikacje w wykonaniu Polek

GS Moskwa: Udane kwalifikacje w wykonaniu Polek

fot. FIVB

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska rozpoczęły we wtorek kwalifikacje do turnieju głównego Grand Slam w Moskwie. W I rundzie Polki dość łatwo pokonały czeską parę Rehackova/Dostalova. Ostateczną walkę o awans stoczyły z duetem Olaya/Nori i pewnie wygrały.

Jedyna polska żeńska para, która zgłosiła się do Grand Slam w Moskwie, została rozstawiona z numerem 3 w kwalifikacjach. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, aby dostać się do rozpoczynającego się w środę turnieju głównego, musiały wygrać najpierw dwa mecze w kwalifikacjach. W I rundzie biało-czerwone zmierzyły się z czeską parą Karolina Rehácková/Magdalena Dostalova. W pierwszej partii przewaga Polek nie podlegała dyskusji. Brzostek i Kołosińska wysoko rozbiły rywalki do 10, jednak w drugim secie musiały się napracować już nieco więcej. Czeszki postawiły silniejszy opór, ostatecznie jednak przegrały do 18 i nasze reprezentantki awansowały do II rundy kwalifikacji.

W meczu decydującym o awansie do turnieju głównego Brzostek i Kołosińska zmierzyły się z Olayą Perez Pazo i Norisbeth Gonzalez z Wenezueli. W pierwszym secie Polki wygrały do 18, ale wygrana nie przyszła im łatwo. W drugiej partii rywalki opadły nieco z sił, co bezwzględnie wykorzystały nasze siatkarki i wygrywając do 14, awansowały do rozpoczynającego się w środę turnieju głównego.

I runda:
Kolosińska/Brzostek POL [3] – Rehackova/Dostalova CZE [30] 2:0
(21:10, 21:18)II runda:
Kolosińska/Brzostek POL [3] – Olaya/Nori VEN [14] 2:0
(21:18, 21:14)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved