Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Moskwa: Łosiak i Kantor odpadli, Kosiak i Rudol grają dalej

GS Moskwa: Łosiak i Kantor odpadli, Kosiak i Rudol grają dalej

Po wygranej w I rundzie kwalifikacji do turnieju Grand Slam w Moskwie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak ulegli włoskiemu duetowi Ingrosso i odpadli z rozgrywek. Awans do turnieju głównego wywalczyli za to Maciej Kosiak i Maciej Rudol.

Jako pierwsi na moskiewskie boisko wybiegli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Duet rozstawiony w kwalifikacjach z numerem piątym podejmował łotewską parę Plavins/Egleskalns. Premierowa odsłona pojedynku rozstrzygnęła się w ostatnich piłkach. Większe opanowanie zachowali rywale biało-czerwonych, wygrywając 21:19. W drugim secie to Polacy okazali się lepsi i o wyniku spotkania miał zadecydować tie-break. W nim przewaga Kantora i Łosiaka nie podlegała dyskusji. Młodzi zawodnicy z naszego kraju triumfowali ostatecznie 15:9, czym zapewnili sobie awans do drugiej rundy kwalifikacji.

Również trzy sety trwał pojedynek drugiego polskiego duetu w kwalifikacjach – Maciejów Kosiaka i Rudola. Ubiegłoroczni mistrzowie świata do lat 23 nie zdołali powstrzymać rozpędzonych Kanadyjczyków Pedlowa i O’Gormana w pierwszej partii meczu, ulegając 16:21. W drugiej odsłonie to Polacy nie dali dojść do słowa rywalom i po wygranej 21:17 doprowadzili do tie-breaka. Reprezentanci Kraju Klonowego Liścia lepiej rozpoczęli tę część gry, bowiem prowadzili już 6:4 i 8:5. Nie mylili się również przy swoich akcjach. Biało-czerwoni nie poddawali się i zdołali doprowadzić do wyrównania (11:11). W końcówce Kosiak z Rudolem pokazali jednak klasę i zachowali więcej zimnej krwi. Wygrana 15:13 pozwoliła im zameldować się w drugiej rundzie kwalifikacji.

I runda:
Łosiak/Kantor POL [5] – Plavins/Egleskalns LAT [28] 2:1
(19:21, 21:18, 15:9)

Pedlow/O’Gorman CAN [19] – Kosiak/Rudol POL [14] 1:2
(21:16, 17:21, 13:15)

W drugim meczu kwalifikacji Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zmierzyli się z włoskim duetem Mateo Ingrosso/Paolo Ingrosso. Polacy zaczęli mecz od partii przegranej do 18, ale w drugiej odsłonie zdołali wyrównać stan rywalizacji. Tym razem to oni pokonali przeciwników w stosunku 21:18 i o wyniku spotkania decydował tie-break. W decydującym secie jednak minimalnie lepsi znów okazali się rozstawieni z numerem 12 Włosi, którzy triumfowali 15:13 i po niespełna godzinie rywalizacji to oni mogli cieszyć się z awansu do turnieju głównego.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol z kolei w II rundzie kwalifikacji zagrali z rosyjską parą Leszukow/Margiew. Pierwszą odsłonę tego starcia pewnie wygrali rywale biało-czerwonych. Triumfowali w niej bowiem aż 21:14. Po nieudanym początku drugiej partii Polacy zdołali się podnieść i to oni okazali się wówczas lepsi. Set padł ich łupem 21:15. Ostateczna odsłona ponownie należała do pary Kosiak/Rudol. Polski team wygrał z Rosjanami tie-breaka 15:10 i tym samym awansował do turnieju głównego moskiewskiego Grand Slamu, dołączając do drugiej polskiej pary Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel.