Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Emilia Kajzer: Patrzę optymistycznie w przyszłość

Emilia Kajzer: Patrzę optymistycznie w przyszłość

fot. Bogusław Krośkiewicz

Emilia Kajzer po roku spędzonym w Budowlanych Łódź, gdzie nie dostawała wielu szans do gry, postanowiła przejść do ekipy z Legionowa. - Niestety nie mogłam rozwinąć mocno skrzydeł, mimo że starałam się dawać z siebie wszystko - powiedziała rozgrywająca.

W ostatnim roku w Łodzi mało grałaś, dlaczego? Przecież do niedawna byłaś regularnie powoływana do kadr młodzieżowych czy szerokiej kadry seniorek.

Emilia Kajzer: – W ostatnim roku mało grałam w Łodzi, to prawda. Niestety nie mogłam rozwinąć mocno skrzydeł, mimo że starałam się dawać z siebie wszystko. Ostatecznie decyzja trenera była taka, a nie inna. W efekcie przegrywałam rywalizację z bardzo doświadczoną zawodniczką. Teraz w związku ze zmianą braw klubowych patrzę optymistycznie w przyszłość, zamierzam bardzo ciężko pracować, aby walczyć o to, by grać jak najwięcej.

SK bank Legionovia zbudował bardzo młodą drużynę. Oczekiwania jednak będą jak zawsze w tym klubie spore…– Wiadomo, że nie będzie łatwo. Być może na początku ligi poprzez brak doświadczenia może być tak, że będziemy przegrywać w decydujących momentach. Jednak przez to, że jesteśmy wszystkie młode i bardzo głodne gry, będziemy ciężko trenować. Mam nadzieję, że ta praca zaowocuje i będziemy wygrywać nawet z najlepszymi zespołami.

Znasz zawodniczki SK banku Legionovii?

– Większość z nich tak, także mam nadzieję, że nie będę miała problemu z aklimatyzacją. Grałam w poprzednich klubach m.in z Darią Paszek, Katarzyną Wysocką czy Asią Pacak.

O miejsce w pierwszym składzie drużyny będziesz rywalizowała z Natalią Gajewską, a do tego Legionovia ma bardzo zdolne młode rozgrywające Grabkę czy Montowską (kadetka), mające grać w zespołach juniorek czy w Młodej Lidze. Być może w juniorkach zagra jeszcze jedna bardzo zdolna dziewczyna.

– Będzie więc ostra walka i według mnie to bardzo dobrze. Zdrowa rywalizacja jest nam potrzebna, aby stale poprawiać swoje umiejętności. Rozmawiałam również z trenerem Guidettim i cieszę się, że czeka nas dużo pracy.

Wielu uważa, że SK bank Legionovia bardzo ryzykuje, budując taki zespół…

– Ja tak nie myślę.

Jakie cele stawiasz przed sobą w nadchodzącym sezonie?

– Chciałabym jak najwięcej grać, bo czuję, że bardzo mi tego brakuje. Mam również nadzieję, że praca z trenerem Guidettim przyniesie dużo pozytywnych efektów.

 

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved