Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sławomir Stolc przenosi się z Gdańska do Kędzierzyna-Koźla

Sławomir Stolc przenosi się z Gdańska do Kędzierzyna-Koźla

fot. archiwum

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest jednym z najaktywniejszych klubów na rynku transferowym. Kolejnym graczem, który zasilił jej szeregi, został 22-letni przyjmujący - Sławomir Stolc, który ostatnie sezony spędził w Lotosie Trefl Gdańsk.

Urodzony 23 stycznia 1993 roku, mierzący 198 cm wzrostu przyjmujący, zapoczątkował swą przygodę z siatkówką już w wieku 13 lat, kiedy to rozpoczął treningi w barwach klubu GKS Stoczniowiec Gdańsk. W 2008 roku dołączył do sekcji kadetów klubu Lotosu Trefla Gdańsk, aby po roku przystąpić do nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

W 2012 roku powrócił do Gdańska i w barwach Lotosu wywalczył złoty medal Młodej Ligi. Sezon 2013/2014 rozpoczął nowy rozdział w karierze młodego zawodnika, bowiem trener Radosław Panas na stałe włączył go do zespołu występującego w rozgrywkach PlusLigi. Zawodnik pomimo regularnych występów w ekstraklasie wspierał także swoich młodszych kolegów w rozgrywkach ML, z którymi zdobył brązowy medal oraz indywidualną nagrodę MVP rozgrywek. Bardzo dobrą postawę zawodnika dostrzegł również Andrzej Kowal – selekcjoner reprezentacji Polski U-23 powołał młodego zawodnika w skład kadry występującej w rozgrywkach Ligi Europejskiej, w której to zawodnik odegrał wiodącą rolę.

Sezon 2014/2015 w barwach aktualnego wicemistrza Polski był również bardzo pozytywny w wykonaniu młodego przyjmującego. Zawodnik na stałe zadomowił się w meczowej dwunastce i wpisał na stałe do swojego siatkarskiego CV Puchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju.Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved