Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Hubert Hoffman: ŁKS jest przygotowany do gry w Orlen Lidze

Hubert Hoffman: ŁKS jest przygotowany do gry w Orlen Lidze

fot. lksfans.pl

- Wciąż nie wiemy, w której lidze będziemy grać, postanowiliśmy jednak zespół wzmocnić tak, by być przygotowanym na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej - mówi prezes ŁKS-u Łódź, Hubert Hoffman, dodając, że jego klub jest przygotowany na grę w Orlen Lidze.

Beniaminek I ligi kobiet, który wywalczył srebrny medal na zapleczu ekstraklasy, nie zamierza na tym poprzestać. W Łodzi marzą o nawiązaniu do tradycji i lat 80. poprzedniego wieku, kiedy to Łódzki Klub Sportowy sięgał po mistrzostwo kraju i był potęgą w żeńskiej siatkówce w Polsce. Na początku tego stulecia ŁKS przeżywał jednak kryzys, którego skutkiem był spadek do II ligi. Pięć lat temu jednak za odbudowę żeńskiej siatkówki w Łodzi zaczęło odpowiadać nowe stowarzyszenie i łódzka firma Commercecon. – Zaczęliśmy wszystko od nowa, od najniższej ligi wojewódzkiej – wspomina prezes Stowarzyszenia ŁKS Siatkówka Żeńska i współwłaściciel firmy Commercecon. – Już w pierwszym sezonie wróciliśmy do II ligi. Tu przez trzy sezony uczyliśmy się siatkówki, trochę też na własnych błędach. Rok temu udało nam się powrócić do I ligi kobiet – przyznaje Hubert Hoffman.

Działaczom ŁKS-u udało się zbudować ciekawy zespół, w którym doświadczenie połączyli z młodością. Całość w drużynę zdolną wygrywać zamienić miał trener Maciej Bartodziejski, dla którego był to pierwszy rok pacy w siatkówce żeńskiej. Wyniki przyszły nadzwyczaj szybko, po pierwszej rundzie fazy zasadniczej łodzianki były… liderkami tabeli. Później kontuzje pokrzyżowały nieco plany ambitnemu zespołowi i ostatecznie ŁKS zakończył rundę zasadniczą na 3. miejscu. W półfinale play-off łodzianki po zaciętej, pięciomeczowej bitwie pokonały faworyzowany zespół Budowlanych Toruń. – W finale nie starczyło nam już przede wszystkim zdrowia, cztery podstawowe zawodniczki były kontuzjowane – mówi Hubert Hoffman. Ostatecznie siatkarki ŁKS-u wywalczyły srebrne medale I ligi kobiet, co jak na beniaminka było niezwykłym sukcesem.

ŁKS Commercecon Łódź złożył również akces do ekstraklasy i liczy na przyjęcie w szeregi zespołów walczących w ekstraklasie. – Po zamknięciu Orlen Ligi pozostało nam tylko spełnić wszystkie kryteria i czekać na decyzję PLPS-u – mówi prezes klubu. – Warunek sportowy zrealizowaliśmy na początku maja, zajmując drugie miejsce. Od razu przystąpiliśmy też do rozmów z miastem i potencjalnymi sponsorami. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Już teraz możemy liczyć na budżet w wysokości przekraczającej dwa miliony złotych, który pozwoli nam na walkę o czołową ósemkę w ekstraklasie. Okazało się, że o wiele łatwiej znaleźć sponsorów dla drużyny grającej w ekstraklasie niż w I lidze – przyznaje Hubert Hoffman. Oczywiście zespół ŁKS-u przeniesie się wówczas ze starej hali przy ul. Skorupki do Atlas Areny. – Mamy zgodę na rozgrywanie spotkań w największej hali w Łodzi, podobnie jak zespół Budowlanych. Liczymy, że nasze mecze przyciągną wielu kibiców siatkówki i ŁKS-u, a derby Łodzi mogą być niesamowitym wydarzeniem – przyznaje prezes ŁKS-u.Brak szybkiej decyzji PLPS-u w sprawie przyjęcia ŁKS-u do Orlen Ligi utrudnił nieco trenerowi i działaczom budowę składu na przyszły sezon. – Wszystkie kluby rozpoczęły rozmowy już na początku maja lub nawet wcześniej. My wciąż nie wiemy, w której lidze będziemy grać, postanowiliśmy jednak zespół wzmocnić tak, by być przygotowanym na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rozmawiamy z zawodniczkami, które w poprzednim sezonie grały w Orlen Lidze lub były wyróżniającymi się postaciami w rozgrywkach I ligi. Na pewno będziemy dużo mocniejsi – zapowiada Hubert Hoffman. Wiadomo już, że zespół opuszczą przyjmująca Małgorzata Ślęzak i Barbara Kubieniec oraz środkowa Joanna Sałyga. Działacze ŁKS-u wstrzymują się jeszcze z podaniem nazwisk nowych zawodniczek. – Część z nich ma ważne kontrakty do końca maja, z innymi wciąż jeszcze rozmawiamy – przyznaje Hubert Hoffman. – Na pewno wiemy już, że w zespole zostaną Agnieszka Wołoszyn i Katarzyna Jaszewska, czyli dwie najskuteczniejsze zawodniczki w poprzednim sezonie – dodaje prezes ŁKS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved