Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Emilia Mucha opuszcza Developres, wiele niewiadomych w KSZO

Emilia Mucha opuszcza Developres, wiele niewiadomych w KSZO

fot. archiwum

Ostatni tydzień wspólnych zajęć przed siatkarkami KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W tym czasie działacze będą rozmawiać z zawodniczkami, które mają stanowić o sile zespołu w przyszłym sezonie. Z Developresu Rzeszów odchodzi z kolei przyjmująca Emilia Mucha.

Poszukiwania rozpoczęły się od newralgicznej pozycji, jaką jest rozegranie. W kręgu zainteresowań KSZO Ostrowiec Św. są: pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Paulina Szpak – 24-letnia rozgrywająca, wychowanka MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, a następnie zawodniczka Gedanii Żukowo (2007-2010), Stali Mielec (2010-2012), a od sezonu 2012/2013 norweskiego Stood Volley oraz Natalia Nowak, 17-latka występująca ostatnio w Młodej Lidze w Legionovii (srebrny medal w sezonie 2014/2015) i wychowanka tego klubu. Ostrowiecki klub zainteresowany jest także atakującą jednego z czołowych zespołów I ligi. Przesądzone jest już to, że w Tauronie Banimexie MKS Dąbrowa Górnicza zagra Kamila Ganszczyk, zaś w Legionovii – Klaudia Grzelak. Z kolei Ewelina Tobiasz blisko jest przejścia do Budowlanych Łódź. Katarzyna Brojek i Małgorzata Ścibisz z pewnością w przyszłym sezonie grać w siatkówkę nie będą, a nowego klubu szuka sobie Ralitsa Wasiljewa.

Siatkarki KSZO mają ważne kontrakty do końca maja. W najbliższym tygodniu spotkają się po raz ostatni na wspólnych treningach, choć nie wszystkie. Australijska środkowa Sophie Godfrey wyleciała już do domu. Pozostałe siatkarki na początku tygodnia wezmą udział w wizytach w ostrowieckich szkołach, mających na celu rozpropagowanie tej dyscypliny sportu wśród młodzieży, a w środę wspomagane zawodniczkami Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego rozegrają spotkanie sparingowe z zespołem Legionovii. Będzie to ostatni mecz KSZO w tym sezonie. Po nim zawodniczki udadzą się na zasłużone urlopy.


Klub Sportowy Developres poinformował, że z dniem 22 maja umowę z rzeszowskim zespołem za porozumieniem stron rozwiązała Emilia Mucha. Przyjmująca, która przed sezonem 2014/15 trafiła do Developresu SkyRes Rzeszów z Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna, była po Pauli Szeremecie najlepiej punktującą zawodniczką drużyny. W 30 rozegranych meczach łącznie zdobyła 285 punktów.Emilia Mucha to druga zawodniczka, która po sezonie odchodzi z Developresu. Wcześniej z klubem pożegnała się rozgrywająca Karolina Filipowicz. Na urlop macierzyński udały się Paula Szeremeta i Magdalena Olszówka.

źródło: developres.rzeszow.pl, Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved