Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bojan Jordanow: Moja motywacja jest silna

Bojan Jordanow: Moja motywacja jest silna

fot. archiwum

Miniony sezon ligowy Bojan Jordanow stracił na rehabilitację po operacji barku. Pomimo ponad ośmiomiesięcznej przerwy trener Bułgarów, Plamen Konstantinow, powołał zawodnika do szerokiej kadry, która przygotowuje się m.in. do mistrzostw Europy.

32-letni zawodnik tuż przed zakończeniem poprzedniego sezonu ligowego doznał kontuzji (zerwanie mięśni). Uraz okazał się na tyle poważny, że Jordanow musiał przejść operację barku, która wykluczyła go nie tylko z udziału w mistrzostwach świata, ale także w rozgrywkach ligowych. Pomimo straconego sezonu, Plamen Konstantinow postanowił powołać siatkarza do szerokiej kadry Bułgarii. – Byłem świadomy tego, że po całym straconym sezonie mogę nie otrzymać powołania do kadry. Pojawiło się po dwóch tygodniach od momentu, kiedy drużyna rozpoczęła przygotowania. Ponieważ chciałem grać dla kadry, dołączyłem do drużyny – wyjaśnił zawodnik.

Jordanow zapewnia, że jego rehabilitacja przebiega bardzo dobrze. Zawodnik odzyskał już pełną sprawność i obecnie pracuje według indywidualnego planu przygotowań. Teraz rozpocznie pracę nad odbudową masy mięśniowej. – Musimy zobaczyć jak ramie zareaguje na duże obciążenia – przyznał zawodnik. – Już powoli atakuję, ale wciąż muszę uważać, żeby nie przesadzić, bo może to spowodować zapalenie, a to z kolei wyeliminowałoby mnie z treningu na kolejne kilka dni – dodał Jordanow.

Zawodnik jest jednak dobrej myśli jeśli chodzi o tegoroczne występy w kadrze. – Mam ogromną motywację do tego, żeby powrócić do pełni zdrowia i do jak najwyższego poziomu. Uważam jednak, że na wszystko jest odpowiedni czas i nie chcę teraz przeskoczyć żadnego etapu. Teraz spoglądam tylko w niedaleką przyszłość i jeśli ze zdrowiem będzie wszystko dobrze, moja motywacja będzie jeszcze większa – zapewnił Bułgar.Dodatkową motywacją z pewnością będzie fakt współorganizacji przez Bułgarię mistrzostw Europy. – Występ przed własną publicznością z pewnością będzie czymś niezwykłym – przyznał siatkarz, który niemal bez przerwy od 2006 roku występuje w lidze greckiej (tylko w sezonie 2011/12 był zawodnikiem włoskiej ekipy, Carige Genovy).

W ekipie bułgarskiej, podobnie jak w wielu drużynach narodowych, w tym sezonie pojawiło się wielu młodych zawodników. – Sądzę, że wielu z tych zawodników dostanie swoją szansę, zwłaszcza że będziemy gospodarzem turnieju finałowego drugiej grupy, przez co wyniki fazy grupowej nie będą miały tak dużego znaczenia – przyznał siatkarz, dodając: – Decyzja należeć będzie jednak do trenera.

źródło: inf. własna, volleycountry.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, ligi zagraniczne, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved