Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka zostaje kolejny sezon we Wrocławiu

Agata Sawicka zostaje kolejny sezon we Wrocławiu

fot. Łukasz Krzywański

Agata Sawicka to kolejna zawodniczka, która przedłużyła kontrakt z Impelem. - Gra we Wrocławiu i to przy pełnych trybunach to coś niesamowitego. Nie mogę się doczekać pierwszych meczów - mówi libero wrocławskiej ekipy, która nie ukrywa medalowych ambicji.

Agata Sawicka to z całą pewnością jedna z najlepszych libero w Polsce. Dobre przyjęcie i niesamowite obrony – to znaki firmowe wrocławskiej siatkarki. Agata jest wulkanem energii – wszędzie jest jej pełno. To zdecydowanie typ walczaka – komplementują Agatę koleżanki z boiska.

Do rozmów o przedłużeniu umowy na kolejny rok przystąpiono natychmiast po zakończeniu sezonu. Agata jest bardzo ważnym ogniwem naszej drużyny. Swoim boiskowym doświadczeniem wnosi do zespołu dużo spokoju, a osobowością – pozytywną energię. Z pewnością wiele klubów także widziałoby ją w swoich „szóstkach”. Cieszymy się, że zostaje z nami – komentuje Jacek Grabowski, prezes zarządu Impel Volleyball S.A.

Informacja o tym, gdzie kolejny sezon spędzi Agata Sawicka, elektryzowała przede wszystkim kibiców. Swoją postawą na boisku zaskarbiła sobie sympatię publiczności, która niejednokrotnie oklaskiwała spektakularne obrony wrocławskiej libero. – Chciałabym podziękować naszym fanom, którzy wspierali nas zawsze, kiedy tego potrzebowałyśmy. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będą nam dopingować równie mocno, bo gra we Wrocławiu i to przy pełnych trybunach to coś niesamowitego. Już nie mogę doczekać się pierwszych meczów! – mówi Agata Sawicka.Agata Sawicka ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Impelu, a jej postawa na boisku nie mogła umknąć uwadze selekcjonera kadry – Jacka Nawrockiego. Dzięki temu wrocławska libero przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski, a już w czerwcu będzie reprezentować kraj na pierwszych igrzyskach europejskich w Baku. – Turniej w Baku jest dla nas bardzo ważny – mamy nadzieję, że zdobędziemy potrzebne punkty w rankingu i będziemy mogły zagrać o awans do igrzysk olimpijskich w Rio. Każda z nas ma jeden i ten sam cel – pomóc reprezentacji – tak cele kadrowe komentuje Agata Sawicka.

Wrocławski klub bardzo prężnie działa na rynku transferowym. Dotychczas zakontraktowano Katarzynę Skowrońską-Dolatę, Monikę Ptak i Agnieszkę Kąkolewską. Ważny kontrakt ma Magdalena Gryka. Dzięki zmianom w regulaminie w najbliższym sezonie kadra Impelu będzie złożona z 14 zawodniczek. Oznacza to, że w kadrze będą dwie libero. Jedną z nich jest Agata Sawicka. Nazwiska kolejnych zawodniczek poznamy niebawem.

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved