Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Prague Open: Dominacja Canarinhos w turnieju finałowym

Prague Open: Dominacja Canarinhos w turnieju finałowym

fot. archiwum

Czołówkę turnieju Prague Open zdominowały pary z Brazylii. Nieco osamotnione w tym gronie Kanadyjki dotrwały co prawda do finału. Jednak w meczu decydującym duet Agatha/Seixas nie zostawił rywalkom złudzeń, triumfując 2:0.

Półfinały rozrywek w Pradze zdominowały pary z Brazylii, w konfrontacji z mocnym teamem brazylijskim nieco osamotnione były Kanadyjki. Duet Bansley/Pavan nie zamierzał jednak oddać pola do gry rywalkom. Obydwa półfinały miały dość podobny przebieg i były nieco jednostronnymi widowiskami. Jako pierwsze na boisko wybiegły Agatha/Seixas i Maria Clara/Carol. W konfrontacji brazylijskiej więcej szans dawano rozstawionej z dwójką parze Agatha/Seixas. Canarinhos z roli faworytek wywiązały się bezbłędnie, po mocnym starcie dość szybko budując przewagę nad rywalkami. W końcówce seta Maria Clara i Carol próbowały jeszcze nieco uratować swoją sytuację, jednak nawet ryzyko podejmowane w zagrywce nie pomogło. Zarówno zagrania w pierwszej akcji, jak i kontrataki przemawiały na korzyść Agathy i Seixas. Druga partia to już popis gry faworytek zmagań, nieco szybciej niż w odsłonie premierowej Maria Clara i Carol zostały w tyle. Tym samym po 35 minutach walki z awansu do finału mogła cieszyć się turniejowa dwójka.

Bliźniaczo podobny był drugi z półfinałów, także to starcie trwało równo 35 minut. Siłę brazylijskich ekip próbowały przełamać Bansley i Pavan z Kanady. Założony plan Kanadyjki zrealizowały w 100%, już od pierwszych akcji meczu siła ataku przemawiała na korzyść Bansley i Pavan, a Canarinhos szybko musiały odnaleźć się w roli zespołu goniącego wynik. Po wygranej 21:12 partii premierowej duet z Kanady nie zamierzał zwalniać tempa, w pełni skoncentrowane, niemylące się na siatce Bensley i Pavan nie pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydeł. Eduarda i Elize Maia nie miały sportowych argumentów pozwalających przedłużyć losy rywalizacji. Po triumfie 21:15 i całym meczu 2:0 to duet z Kanady awansował do finału.

Półfinały:
Eduarda/Elize Maia BRA [24] – Bansley/Pavan CAN [7] 0:2
(12:21, 15:21)Agatha/Seixas BRA [2] – Maria Clara/Carol BRA [4] 2:0
(21:15, 21:12)


Brazylijski „mały finał” miał być przedsmakiem emocji w rywalizacji finałowej. Tak się jednak nie stało, ze względu na uraz mięśni brzucha jednej z sióstr Salgado duet Maria Clara/Carol musiał oddać mecz. Uraz Marii Clary nie okazał się groźny, występ sióstr Salgado w kolejnym turnieju nie jest więc zagrożony. Tym samym na najniższym stopniu podium staną inne Brazylijki – Eduarda/Elize Maia.

 

Mecz o 3. miejsce:
Maria Clara/Carol BRA [4] – Eduarda/Elize Maia BRA [24] 0:2
– mecz oddany przez Brazylijki (kontuzja)

Początek starcia finałowego nie zapowiadał szczególnie wyrównanej walki. Przewaga Canarinhos na siatce pozwoliła im dość szybko wypracować kilkupunktową zaliczkę. Skuteczność w kontrach również przemawiała na korzyść Agathy i Seixas. Duet z Kanady dość długo próbował odnaleźć swój rytm gry i zryw przyszedł za późno. Kontrolując sytuację na boisku, Brazylijki nie pozwoliły odebrać sobie przewagi, triumfując 21:12. Kanadyjki nie zamierzały tak łatwo się poddać i druga partia meczu miała już zupełnie inny przebieg. Utrzymując grę na styku, Bransley i Pavan uruchomiły swoje atuty, efektowne obrony i wymiana sił w ataku utrzymywały się praktycznie na przestrzeni całej partii. W decydującym momencie więcej „zimnej krwi” zachowały Brazylijki, wygrywając 21:18 i w całym meczu 2:0.

Finał:
Agatha/Seixas BRA [2] – Bansley/Pavan CAN [7] 2:0
(21:12, 21:18)

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved