Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Lotto Plaża Wolności: Zwycięstwo Bryla i Kujawiaka

Lotto Plaża Wolności: Zwycięstwo Bryla i Kujawiaka

fot. FIVB

Sezon halowy za nami, tymczasem na dobre ruszają już rozgrywki na plaży. W naszym kraju jednym z pierwszych rozegranych turniejów były zawody Lotto Plaża Wolności, które odbyły się w Poznaniu. Triumfowali w nich Kacper Kujawiak i Michał Bryl.

Od 20 do 24 maja w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Polski na plaży w Poznaniu rywalizowali siatkarze. Kibice mogli w nich także oglądać w akcji zawodników znanych z boisk PlusLigi. Dziką kartę otrzymali Daniel Pliński oraz Marcin Wika. Nie zabrakło także Dominika Witczaka.

Do niezwykle ciekawego starcia doszło w półfinale, gdzie Michał Bryl i Kacper Kujawiak zmierzyli się z parą, która otrzymała od organizatorów „dziką kartę”. Daniel Pliński wraz z Marcinem Wiką podjęli rękawice w pierwszym secie, który rozstrzygnął się dopiero po walce na przewagi (24:22). Druga partia toczyła się już jednak pod dyktando MŚ do lat 21 i to oni zameldowali się w wielkim finale (21:15). Z kolei  miejsca w finale zabrakło dla naszej drugiej eksportowej pary. Maciej Rudol i Maciej Kosiak ulegli bowiem 0:2 rywalom w pojedynku półfinałowym (16:21, 14:21). Ich pogromcami okazali się Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz, który został później wybrany MVP turnieju.

W meczu o „brąz” duet Rudol/Kosiak potwierdził jednak, że doświadczenie zebrane na zawodach międzynarodowych nie poszło na marne i to oni zapewnili sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Emocji zabrakło niestety także w finale. Parze Brożyniak/Dzikowicz, choć w całym turnieju spisywała się ona wyśmienicie, w finale złudzeń nie pozostawili Kujawiak i Bryl, wygrywając sety do 16 i 13.Wyniki:
I półfinał:
Bryl/Kujawiak – Pliński/Wika 2:0

(24:22, 21:15)

II półfinał
Brożyniak/ Dzikowicz – Rudol/Kosiak 2:0
(21:16, 21:14)

Mecz o III miejsce
Kosiak/Rudol – Pliński/Wika 2:0

(21:16, 21:14)

Finał
Bryl/Kujawiak – Brożyniak/Dzikowicz 2:0
(21:16, 21:13)

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Michał Bryl i Kacper Kujawiak

2 miejsce – Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz

3 miejsce – Maciej Rudol i Maciej Kosiak

4 miejsce – Daniel Pliński i Marcin Wika

5-6 miejsce – Kamil Radzikowski i Marcin Szczechowicz

5-6 miejsce – Michał Makowski i Dawid Bułkowski

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved