Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Grzelak: Był to dla mnie przełomowy rok

Klaudia Grzelak: Był to dla mnie przełomowy rok

fot. Piotr Woźniak

Klaudia Grzelak ma lat zaledwie 19. Pochodzi z Kalisza i właśnie tam zaczęła się jej przygoda z siatkówką. Jej pierwszym klubem był UKS Augustynki Kalisz, następnie rozpoczęła 3-letnią naukę w SMS-ie Sosnowiec. W minionym sezonie reprezentowała barwy KSZO.

Jakie sukcesy w swojej dotychczasowej karierze uważa pani za największe, najważniejsze?Klaudia Grzelak:Za największy sukces w mojej dotychczasowej karierze uważam zdobycie złotego medalu mistrzostw Europy wraz z reprezentacją kadetek w 2013 r.

Jak ocenia pani swój pierwszy rok spędzony w Orlen lidze?

Był to dla mnie przełomowy rok. Na pewno wzrosło moje doświadczenie siatkarskie. Miałam okazję poznać dobre i te mniej pozytywne strony seniorskiego grania.

Co zdecydowało o wyborze SK banku Legionovii na kolejne sezony?

Jak dało się zauważyć, Legionovia stawiała na młodzież w tym sezonie. W tym roku również skład ma być „młody”, dlatego uważam, że to dobry wybór ze względu na zwiększone szanse grania, co jest najważniejsze w moim wieku. Podoba mi się strategia Legionovii.

Zna pani dziewczyny z drużyny Legionovii? Swoje rywalki na pozycji przyjmującej?

Ze względu na zbliżony wiek zawodniczek do mojego znam większość dziewczyn z drużyny. Olę Wójcik miałam okazję poznać w SMS-ie w Sosnowcu (tak jak i Adrianę Adamek na pozycji libero), a Monika Bociek to moja koleżanka z reprezentacji młodzieżowych, podobnie jak atakująca Malwina Smarzek czy środkowa Joanna Pacak.

Jakie ma pani oczekiwania przed nadchodzącym sezonem?

Poprawić swoje umiejętności i stworzyć z koleżankami świetną drużynę z dobrą atmosferą. Taką, która będzie walczyć o najwyższe miejsca w tabeli.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved