Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gianlorenzo Blengini: To dla mnie wielka szansa

Gianlorenzo Blengini: To dla mnie wielka szansa

fot. archiwum

Włodarze Lube Marche Treia potwierdzili zakontraktowanie nowego szkoleniowca. Gianlorenzo Blengini jest więc oficjalnie trenerem biancorossich. - Dziękuję władzom klubu za zaufanie - mówił szkoleniowiec.

Władze klubu z Maceraty, ucinając wszelkie spekulacje, potwierdziły doniesienia dotyczące nowego szkoleniowca. Były trener Top Volley Latiny został oficjalnie ogłoszony nowym szkoleniowcem Lube Marche Treia, Gianlorenzo Blengini na stanowisku zastąpi Alberto Giulianiego. Na korzyść Blenginiego przemawiają w znacznym stopniu wyniki wypracowane w Latinie w ubiegłym sezonie ligowym (wyrównany sezon zwieńczony awansem do półfinałów Serie A).

Aktualnie Gianlorenzo Blengini, będący asystentem Mauro Berruto w reprezentacji Włoch, wraz z kadrą Azzurrich przebywa w Australii, gdzie w piątek 29 maja Włosi rozpoczną rywalizację w tegorocznej Lidze Światowej. Ten sezon jest więc wyjątkowo udany dla szkoleniowca. Sam Blengini krótko skomentował swoje przejście do Maceraty. – Dziękuję władzom klubu za zaufanie jakim mnie obdarzyli, dając szansę być uczestnikiem tak ważnego projektu. Dla mnie i rozwoju mojej kariery trenerskiej to na pewno wielka szansa. Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany, chciałbym powiedzieć tak wiele, jednak rzeczywiście to wszystko stało się tak szybko, praktycznie w ciągu kilku minut, co sprawia, że trudno jest znaleźć odpowiednie słowa, opisujące moje uczucia. Cele? Przybywając na ławkę klubu, mającego taki prestiż i markę, to aż nadto oczywiste. To społeczność mogąca się pochwalić ważna historią – nie kryjąc emocji, mówił nowy szkoleniowiec biancorossich.

Gianlorenzo Blengini jest jedynym ze szkoleniowców reprezentujących młode pokolenie trenerów we Włoszech. 44-letni trener ma za sobą doświadczenie zdobywane początkowo w roli asystenta (w Turynie, Piacenzy, Modenie czy Montichiari). Utrzymujący swoją wizję zespołu, pracujący konsekwentnie szkoleniowiec w ubiegłym sezonie doprowadził Top Volley Latina do historycznego wyniku. Miejsce w czołowej czwórce Serie A, mimo porażki w półfinałach, dla klubu z Latiny już było sukcesem. Wynik, ale i efekty pracy Blenginiego sprawiły, że po sezonie szkoleniowcem zainteresowały się kluby z czołówki ligi włoskiej. Mówiło się o zainteresowaniu m.in. ze strony klubów z Modeny i Perugii. Mający ważny kontrakt z Alberto Giulianim włodarze Lube Marche Treia nie mówili publicznie o swoich planach. Dopiero po wypracowaniu porozumienia z Giulianim i oficjalnym zerwaniu kontraktu przystąpili do działania. Jak mówił sam Blengini, porozumienie z Lube wypracowane zostało wyjątkowo szybko.źródło: inf. własna, lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved