Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrzyni Polski wraca do Włoch, Piacenza się zbroi

Mistrzyni Polski wraca do Włoch, Piacenza się zbroi

fot. Łukasz Krzywański

Nordmeccanica Rebecchi Piacenza po utracie mistrzostwa Włoch szuka wzmocnień. Kolejnym ruchem włodarzy klubu jest pozyskanie mistrzyni Polski, doskonale znanej polskim kibicom, byłej już siatkarki Chemika Police - Mai Ognjenović.

Jeszcze przed zakończeniem zmagań Serie A Nordmeccanica Rebecchi Piacenza rozpoczęła działania na rynku transferowym. Miniony sezon nie był bowiem szczególnie szczęśliwy dla zespołu startującego z pozycji mistrzyń kraju. Budowę nowego składu włodarze klubu z Piacenzy rozpoczęli od pozyskania szkoleniowca. I tak z końcem kwietnia kontrakt na sezon 2015/2016 podpisał Marco Gaspari. – Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że taki klub zgłosił się do mnie. Teraz nie mogę się już doczekać, aby rozpocząć tę nową przygodę i mieć swój wkład w przywrócenie Piacenzy pierwszego miejsca we Włoszech – mówił po podpisaniu kontraktu szkoleniowiec.

Kolejnymi działaniami władz klubu było zakontraktowanie reprezentantek Włoch. I tak Piacenza zdobyła nową libero – Giulię Leonardi oraz przyjmującą, podpisując kontrakt z Francescą Marcon. Kolejną reprezentantką swojego kraju, mającą być sporym wzmocnieniem dla klubu, ma być była zawodniczka Fenerbahce – Christiana Bauer. W tym tygodniu włodarze ekipy z Piacenzy potwierdzili dojście do porozumienia z kolejnymi siatkarkami – holenderską środkową – Yvon Belien oraz włoską przyjmującą – Federicą Valeriano. Będący aktualnie królem polowania na rynku transferowym we Włoszech klub na tym nie zamierzał poprzestać. Dziś na oficjalnej stronie klubu Nordmeccanica Rebecchi Piacenza potwierdzony został transfer kolejnej uznanej zawodniczki. Wybór padł na doskonale znaną polskim kibicom, dwukrotną mistrzynię Polski z Chemikiem Police – Maję Ognjenović. Tym samym po trzech latach Ognjenović, grająca na początku sezonu 2012/2013 w Modenie, wraca do Italii.

Satysfakcji z takiego rozwoju wypadków nie krył prezes Nordmeccaniki Rebecchi Piacenza. – Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że Ognjenović przyjęła naszą propozycję – mówił Vincenzo Cerciello, przyznając, że do końcowego sukcesu potrzeba było sporo czasu. – Za nami długie negocjacje, podczas których pokazaliśmy, w czym możemy być lepsi od wielu innych zespołów. Ognjenović przez wielu ekspertów jest uznawana za wyjątkowo utalentowaną i perspektywiczną zawodniczkę, co potwierdza chociażby tytuł dla najlepszej rozgrywającej turnieju finałowego Ligi Mistrzyń. Jej wybór sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej dumni i pewni, że sezon 2015/2016 będzie dla Nordmeccaniki Rebecchi wyjątkowym i na nowo przystąpimy do odbudowy i osiągnięcia naszych celów – kontynuował prezes klubu, podkreślając że powody do zadowolenia dają wszystkie dotychczasowe działania transferowe.źródło: inf. własna, nordmeccanicarebecchivolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved