Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME M: Hiszpanie bez szans w starciu z Holendrami

Kwal. do ME M: Hiszpanie bez szans w starciu z Holendrami

W pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy Hiszpanie mieli niewiele do powiedzenia w starciu z Holendrami. Oranje pewnie wygrali 3:0, a katami siatkarzy z Półwyspu Iberyjskiego okazali się dwaj byli gracze ZAKSY, Dick Kooy i Kay Van Dijk.

Gospodarze niesieni dopingiem swoich kibiców dobrze rozpoczęli spotkanie, pokazując bojowego ducha. Głównymi bohaterami tej części meczu byli Juan Carlos Barcala i Sergio Noda. Hiszpanie zdołali utrzymać prowadzenie przez większą część seta (8:4, 16:14), dopiero w końcówce podopieczni Gido Vermeulena zdołali ich dogonić. To Holandia miała piłki setowe, rywale obronili jeszcze pierwszą, ale w kolejnej akcji Pomarańczowi już się nie pomylili i wygrali tę odsłonę do 22.

Miejscowi nie poddawali się, walczyli od początku drugiej partii i nawet mieli oczko przewagi na pierwszej przerwie technicznej. Ale tym razem częściej nadziewali się na blok przeciwnika, w sumie zostali skutecznie zablokowani w tej partii pięć razy. Dodatkowo w ataku rozegrał się Dick Kooy, co pozwoliło jego drużynie wypracować sporą przewagę, która okazała się nie do odrobienia dla rywali (16:14, 21:17). Oranje zwyciężyli w tym secie do 19.

Przy stanie 0:2 podopieczni Fernando Muñoza powoli zaczęli tracić nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie tej konfrontacji. Od początku trzeciej partii Holendrzy zaczęli wypracowywać sobie przewagę, która szybko sięgnęła sześciu punktów (16:10). A głównymi egzekutorami byli dwaj byli gracze ZAKSY, Kay van Dijk i Dick Kooy. Atakujący był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania z dorobkiem 20 oczek, w tym zdobył po 3 punkty blokiem i zagrywką przy 64% skuteczności w ataku. Były przyjmujący kędzierzynian z kolei zanotował na koncie 16 punktów, kończąc 65% ataków i przyjmując pozytywnie 57% piłek. Dorzucił do tego 2 asy. Wynik trzeciego seta nie mógł być inny, niż wygrana Oranje, którzy są bardzo blisko zakwalifikowania się do europejskiego czempionatu. Rewanż oba zespoły zagrają w przyszłą niedzielę w Doetinchem.

Hiszpania – Holandia 0:3
(22:25, 19:25, 19:25)

Hiszpania: Hernán (3), Noda (8), Fernández (4), Fornés (5), Barcala (18), Ruiz (7), Delgado (libero) oraz Trinidad, Rocamora (4) i Altayó

Holandia: Abdel-Aziz (6), Rauwerdink (4), Kooy (16), Van Dijk (20), Koelewijn (6), Bontje (2), Jorna (líbero) oraz Diefenbach

źródło: inf. własna, rfevb.com