Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos o roli kapitana: Naprawdę się tego nie spodziewałem

Karol Kłos o roli kapitana: Naprawdę się tego nie spodziewałem

fot. archiwum

- Chciałbym już zacząć normalnie trenować, skakać, ale na razie czekam, aż ustąpi ból po dwóch zabiegach, które przeszedłem - mówi Karol Kłos. Nowy kapitan reprezentacji Polski zmaga się z przewlekłym zapaleniem kolan.

Teraz po porażkach będzie jeszcze trudniej, bo zostałeś kapitanem kadry.

Karol Kłos: – Przegrywamy i wygrywamy wszyscy. Rola kapitana nie jest aż tak ogromna, jak się wydaje. Również moja pozycja nie jest najważniejsza. Grając na środku, nie decyduję o wyniku tak bardzo jak przyjmujący i atakujący.

Opowiedz o kulisach decyzji Stephane’a Antigi o powierzeniu stanowiska kapitana tobie.To jest sprawa z połowy sezonu ligowego. Stephane zadzwonił do mnie, zapytał o zdrowie, a ja mu ładnie wszystko wyśpiewałem. Popytał też o inne rzeczy i nagle powiedział, że ma jeszcze jedną sprawę i zapytał, czy nie chciałbym zostać kapitanem reprezentacji. Byłem w szoku, bo naprawdę się tego nie spodziewałem. Nawet nigdy o tym nie marzyłem, myślałem, że są od tego inni ludzie.

Jacy?

– Starsi, grający na innych pozycjach, bardziej doświadczeni. Nie mam zbyt wielu meczów rozegranych w reprezentacji, myślałem, że może kapitanem będzie ktoś, kto już nim wcześniej był.

Ile spotkań dojdzie do twojego bilansu w tym sezonie? Kiedy go zaczniesz?

– Chciałbym bardzo dołączyć do drużyny gdzieś w środku Ligi Światowej. Chciałbym już zacząć normalnie trenować, skakać jak wszyscy. Ale na razie trwa żmudna rehabilitacja, czekam, aż ustąpi ból po dwóch zabiegach, które przeszedłem.

Co konkretnie ci dolega?

– Przewlekłe zapalenie obu kolan. Jedno boli u góry, drugie na dole. Bardzo boli, kiedy gram. Szczególnie przy skakaniu i lądowaniu.

*cały wywiad Łukasza Jachimiaka czytaj w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved