Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Prague Open: Lepsze i gorsze występy Polek

Prague Open: Lepsze i gorsze występy Polek

Po czwartkowej porażce i wygranej polski duet Kołosińska/Brzostek przegrał ostatni grupowy pojedynek z Kanadyjkami 0:2. Mimo to Polkom udało się awansować do kolejnej rundy zawodów, w niej już po porażce w tie-breaku odpadły z turnieju.

Ostatnie grupowe starcie nie wyszło naszym reprezentantkom, które w obu rozegranych setach musiały uznać dość wyraźną przewagę kanadyjskiego duetu Valjas/Broder. Rywalki skuteczniej radziły sobie w ataku, popełniały mniej błędów od polskiej pary. W każdej z partii Kanadyjki powoli, ale skutecznie budowały swoją przewagę, utrzymując ją do samego końca.

Finalnie w rozgrywkach grupowych turnieju w Pradze Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zapisały na swoim koncie jedną wygraną (2:0), w dwóch meczach musiały uznać wyższość rywalek (1:2, 0:2). To jednak wystarczyło, by reprezentantki Polski przebrnęły do kolejnej fazy rozgrywek.

W I rundzie polskie siatkarki zmierzyły się ze Słowaczkami Dubuvcova/Nestarcova. Nasze reprezentantki walczyły od początku spotkania i niewiele dzieliło je od triumfu w secie otwarcia. W drugiej odsłonie rywalki musiały już uznać wyższość polskiej pary, ale powróciły do gry w secie decydującym. Tie-break okazał się szczęśliwy dla słowackiego teamu, który triumfował w całym pojedynku. Tym samym Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pożegnały się z praskim turniejem.

Valjas/Broder CAN [8] – Kołosińska/Brzostek POL [9] 2:0
(21:16, 21:14)
Dubovcova/Nestarcova SVK [5] – Kołosińska/Brzostek POL [9] 2:1
(21:19, 16:21, 15:11)