Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czy GTPS zagra w I lidze?

Czy GTPS zagra w I lidze?

fot. archiwum

Jakiś czas temu pisaliśmy o niepewnej przyszłości Kęczanina Kęty w Krispol I Lidze. Wciąż sytuacja nie jest wyjaśniona, a przejęciem jego miejsca w rozgrywkach zainteresowany jest GTPS Gorzów Wielkopolski, który czeka na ostateczną decyzję kęckich działaczy.

Od kilku lat GTPS Gorzów Wielkopolski walczy o powrót na zaplecze PlusLigi. Najbliżej osiągnięcia tego celu był w minionym sezonie, kiedy w cuglach wygrał I grupę II ligi, a następnie jak burza przeszedł przez turniej półfinałowy. Noga powinęła mu się dopiero w rozgrywce finałowej, a przegrana z TKKF-em Czarnymi Katowice zamknęła mu drogę do awansu do Krispol I Ligi. Jednak być może gorzowska drużyna w kolejnych rozgrywkach zagra jednak na tym szczeblu rozgrywkowym, zastępując borykającego się z kłopotami finansowymi Kęczanina Kęty. – Jest szansa na to, że będziemy grali w I lidze – powiedział szkoleniowiec GTPS-u, Krzysztof Kocik. Spotkaliśmy się w tej sprawie z władzami Kęczanina i na dniach ma zapaść ostateczna decyzja. Później będziemy czekać jeszcze na ruch Polskiego Związku Piłki Siatkowej – dodał.

W minionym sezonie pojawiały się głosy, że sytuacja finansowa gorzowskiego zespołu nie była najlepsza, jednak jest szansa, że gra w I lidze pozwoli znacząco ustabilizować sprawy budżetowe. – Na I ligę mamy sponsora plus deklaracje z miasta, że będzie nas ono wspierało. Nie ma obaw. Będziemy mieli stabilny budżet, jeśli będziemy grali na tym szczeblu rozgrywkowym – podkreślił Kocik.

Z jakimikolwiek decyzjami odnośnie budowania składu na nowy sezon włodarze GTPS-u wstrzymują się do czasu, kiedy będzie wiadomo, w której lidze ostatecznie zagrają. – Budowanie składu i organizacja klubu pierwszo- a drugoligowego jest kolosalną różnicą, dlatego też nie możemy wykonywać ruchów, jak nie wiemy, w której lidze będziemy grali. To musi się wyjaśnić jak najszybciej, bo zawodnicy już podpisują kontrakty z innymi zespołami. Coraz mniej wartościowych graczy jest na rynku – zakończył Kocik.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved