Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agnieszka Kąkolewska zostaje w Impelu Wrocław

Agnieszka Kąkolewska zostaje w Impelu Wrocław

fot. Łukasz Krzywański

W Impelu trwa budowa silnego zespołu na nowy sezon Orlen Ligi. Klub poinformował właśnie, że pomyślnie zakończono rozmowy z Agnieszką Kąkolewską i stało się jasne, że młodą środkową w przyszłym sezonie ponownie zobaczymy w biało-zielonych brawach.

O tym, że Impel Wrocław zainteresowany jest przedłużeniem kontraktu z zawodniczką, mówiono już podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji ogłoszenia transferu Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. W piątek uzyskano potwierdzenie – Agnieszka Kąkolewska w przyszłym sezonie wciąż reprezentować będzie barwy Impelu Wrocław.

Środkowa z wrocławskim klubem związana jest od dwóch lat. Tu zanotowała swój debiut na parkietach Orlen Ligi i pierwszy sukces w seniorskiej siatkówce – wicemistrzostwo Polski. W drużynie Tore Aleksandersena Kąkolewska grała pierwsze skrzypce. – Jest to świetna zawodniczka o imponujących parametrach fizycznych. W poprzednich latach była ważnym elementem naszej drużyny i zależało nam, by zatrzymać ją we Wrocławiu na kolejny sezon – o powodach rozmów z zawodniczką mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Impel Volleyball S.A.

Obecnie Agnieszka Kąkolewska przebywa w Szczyrku, gdzie od poniedziałku przygotowuje się wraz z reprezentacją Polski do igrzysk europejskich w Baku. – Cieszymy się, że nasza środkowa znalazła również uznanie w oczach szkoleniowca reprezentacji – Jacka Nawrockiego. Jest to tylko potwierdzenie moich słów dotyczących talentu i wartości sportowej zawodniczki. Jestem zadowolony, że Agnieszka wybrała naszą ofertę, bo miała również wiele ciekawych ofert z innych klubów – dodaje Grabowski.We Wrocławiu dano mi wielki kredyt zaufania i mam nadzieję, że pomału go spłacam. Zależało mi na dalszym rozwoju mojej kariery, a Impel Wrocław spełnia ku temu wszystkie warunki. Samo miasto traktuję już jak „swoje”, choć pochodzę z Poznania. Tutaj rozpoczęłam studia i chciałabym je ukończyć – argumentuje swoją decyzję Agnieszka Kąkolewska.

Jestem zadowolona, że zostaję w Impelu i mam nadzieję, że nadchodzący sezon zakończymy medalem. Póki co skupiam się na sprawach kadry – tutaj też mamy dużo do ugrania – najpierw igrzyska w Baku, potem World Grand Prix, a na koniec mistrzostwa Europy – dodaje reprezentantka Polski.

Agnieszka Kąkolewska jest kolejną zawodniczką, która przedłużyła kontrakt z Impelem Wrocław. Wcześniej na taki ruch zdecydowała się Monika Ptak, która dołączyła do zakontraktowanej tydzień temu Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. W klubie zostaje też, mająca ważny kontrakt, Magdalena Gryka.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved