Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > A. Bednarek-Kasza: Nie możemy myśleć od razu o igrzyskach w Rio

A. Bednarek-Kasza: Nie możemy myśleć od razu o igrzyskach w Rio

fot. archiwum

- Wszystkie dziewczyny przyjechały na kadrę po to, by w jak najlepszej dyspozycji jechać do Baku i osiągnąć tam możliwie najlepszy wynik. Ten wspólny cel może nam ułatwić zadanie - ocenia wracająca po dwóch latach do kadry Agnieszka Bednarek-Kasza.

Jak pierwsze wrażenia z powrotu do drużyny narodowej?

Agnieszka Bednarek-Kasza:Nie było mnie dwa lata w reprezentacji Polski i szczerze mówiąc, zatęskniłam za nią. Spędziłyśmy w Szczyrku wiele miesięcy swojego życia, więc wchodząc na halę, nie czułam zaskoczenia. To było naturalne. Na razie ciężko jest powiedzieć coś więcej. Mamy swój cel, mamy mało czasu na pracę, więc nie ma się nad czym zastanawiać, trzeba się brać do roboty i ogarniać sytuację. (śmiech)

Jest jedna poważna zmiana, nowym trenerem kadry jest Jacek Nawrocki.Ciężko mi coś powiedzieć o trenerze, bo człowieka nie da się dobrze poznać w dwie czy trzy godziny. Uważam, że jeśli mamy wszyscy ten sam cel, te same zadania w głowie, to jakoś się dogadamy. Nie sądzę, żeby były jakieś problemy. Wszystkie dziewczyny przyjechały na kadrę po to, by w jak najlepszej dyspozycji jechać do Baku i osiągnąć tam możliwie najlepszy wynik. Ten wspólny cel może nam ułatwić zadanie.

Celem są igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, ale droga na nie jest bardzo długa i kręta.

Droga na igrzyska jest długa. Ten turniej to bardzo odległy punkt na dzień dzisiejszy, bo po drodze mamy wiele punktów kontrolnych. Musimy liczyć na kolejne dobre występy i skupić się na kolejnych imprezach, jedna po drugiej, po kolei. Nie możemy myśleć od razu o igrzyskach w Rio, bo to nam może tak naprawdę przeszkodzić. Na razie skupiamy się na tym, co czeka nas za trzy tygodnie. Później będziemy stawiać sobie kolejne cele.

Czasu na przygotowanie formy do igrzysk europejskich w Baku wystarczy? Turniej zaczyna się już w czerwcu.

To, że sezon klubowy skończył się całkiem niedawno, nie powinno być dla nas problemem. Większość rozgrywek na świecie niedawno się skończyło, jedne wcześniej, a drugie później. Na szczęście nie jest tak, że któryś zespół pracuje już na przykład trzy miesiące. To by się nie udało w obecnych realiach. Myślę, że nie musimy się skupiać na tym, co nam przeszkadza, ale na tym, co nam może pomóc, co możemy poprawić. Bo mamy jeszcze trochę czasu do wykorzystania.

Cały wywiad Krzysztofa Gawła w serwisie eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved