Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Poskrobko drugim trenerem akademików z Olsztyna

Piotr Poskrobko drugim trenerem akademików z Olsztyna

fot. archiwum

Jak poinformował olsztyński klub, Piotr Poskrobko przez najbliższe dwa lata będzie drugim trenerem Indykpolu AZS Olsztyn. Po sukcesie w Krispol I Lidze, jakim był brązowy medal dla Ślepska Suwałki, trener Poskrobko wraca do PlusLigi.

Piotr Poskrobko urodził się w Białymstoku, ale większość swojej siatkarskiej kariery spędził w Olsztynie. W latach 1990-2000 nieprzerwanie reprezentował barwy AZS-u, z którym dwukrotnie zdobył mistrzostwo, wicemistrzostwo i Puchar Polski. W 2002 roku wrócił do gry w Olsztynie, gdzie występował przez kolejne dwa lata. W tym czasie zdobył srebrny medal mistrzostw Polski.

Poza Olsztynem Piotr Poskrobko na pozycji przyjmującego grał w Stolarce Wołomin i Gwardii Wrocław. W 2006 roku przeniósł się do Trefla Gdańsk, gdzie występował na pozycji libero.

W 2009 roku Piotr Poskrobko zakończył karierę zawodniczą i objął funkcję statystyka, a następnie asystenta trenera Jerzego Strumiło w Treflu Gdańsk. Po spadku gdańszczan z PlusLigi został drugim trenerem Ślepska Suwałki, gdzie tworzył trenerski duet z Adamem Aleksandrowiczem.W 2011 roku jako drugi trener powrócił do Olsztyna, gdzie początkowo był asystentem trenera Tomaso Totolo, a następnie Radosława Panasa.

Po dwóch latach Piotr Poskrobko postanowił spróbować swoich sił jako pierwszy trener. Wrócił do Suwałk gdzie ze swoim zespołem uzyskał historyczne dla klubu wyniki – najpierw plasując się na wysokim 5. miejscu, a w zakończonym niedawno sezonie 2014/2015 zdobywając brązowy medal. Jak przyznał sam prezes Ślepska, to największy sukces w Suwałkach i województwie podlaskim w męskiej siatkówce.

Teraz trener Piotr Poskrobko wraca do Olsztyna i do PlusLigi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved