Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowak dołączyła do Wisły, a to nie koniec wzmocnień beniaminka

Nowak dołączyła do Wisły, a to nie koniec wzmocnień beniaminka

fot. archiwum

Powoli krystalizuje się skład Wisły Warszawa, która w przyszłym sezonie będzie występować na arenie I ligi kobiet. Władze klubu szybko odkryły pierwsze karty, ale niewykluczone, że wielkie zakupy dopiero przed beniaminkiem zaplecza Orlen Ligi.

Stołeczny beniaminek nie zasypia gruszek w popiele, intensywnie pracując nad budową zespołu, który z powodzeniem będzie walczył o czołówkę zaplecza ekstraklasy. Warto podkreślić, że Wisła Warszawa w rozgrywkach II ligi nie przegrała meczu, zwycięsko schodząc z parkietu w 21 starciach. Szef wiślaczek Grzegorz Kulikowski nie ukrywa swoich aspiracji, budując mocną, jak na warunki pierwszoligowe, drużynę. W porównaniu do sezonu 2014/2015 w drużynie, którą dalej będzie prowadził Mirosław Zawieracz, pozostanie Anna Manikowska, Magdalena Saad oraz niezwykle utalentowana środkowa – Katarzyna Śmieszek. W momencie gdy większość zespołów prowadzi negocjacje z zawodniczkami, Kuligowski już się pochwalił, że na Bemowie występować będą dwie nowe przyjmujące – Barbara Kubieniec oraz Anna Sołodkowicz. Rywalką Magdaleny Saad będzie Paulina Gajewska. Na środku obok Śmieszek grać będzie doskonale znana w I lidze kobiet Ewelina Ryznar, a po przekątnej z rozgrywającą wystąpi Marcelina Nowak, była zawodniczka Sparty Warszawa oraz skrzydłowa Jokera Świecie, Monika Kutyła.

To nie koniec wzmocnień, bowiem beniaminek I ligi poważnie rozgląda się na rynku Orlen Ligi. Władze Wisły jeszcze w tym tygodniu rozmawiały z Natalią Krawulską, która przez ostatnich kilka sezonów broniła barw Nafty Piła. Jak udało nam się dowiedzieć, strony ustaliły wysokość wynagrodzenia, jednak rozmowy w sprawie zapisów kontraktu utknęły w martwym punkcie. Kulikowski był również zainteresowany zakontraktowaniem Słowaczki, Miroslavy Kijakovej, która ma za sobą występy w AZS-ie KSZO, Wiśle Kraków i Jadarze Politechnice Radom oraz Emilii Muchy, którą również interesuje ŁKS Łódź i BKS Bielsko-Biała. Najbardziej prawdopodobnym wariantem będzie uzupełnienie przyjęcia Wisły dwoma juniorkami.

Bombą transferową zaplecza Orlen Ligi może być sprowadzenie do Warszawy Lucie Muhlsteinovej, rozgrywającej reprezentacji Czech. Muhlsteinova większość kariery spędziła w Polsce, broniąc barw zespołów z Białegostoku, Dąbrowy Górniczej, Polic i Bielska-Białej. W stolicy mówi się, że transfer Czeszki mógłby pomóc w negocjacjach z Coriną Ssuschke-Voigt, która po urlopie macierzyńskim chce wrócić do siatkówki. Przypomnijmy, że środkowa reprezentacji Niemiec w sezonie 2011/2012 występowała w ekipie Atomu Trefla Sopot.Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved