Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Kadra USA na World Grand Prix 2015

Kadra USA na World Grand Prix 2015

fot. FIVB

Trener mistrzyń świata 2014, Karch Kiraly, ogłosił nazwiska 25 siatkarek, które powalczą w World Grand Prix 2015. W kadrze USA znalazło się miejsce m.in. dla powracającej po urlopie macierzyńskim Megan Easy, do niedawna grającej pod nazwiskiem Hodge.

Selekcjoner reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Karch Kiraly, dokonał wyboru, które zawodniczki powalczą w lipcu w World Grand Prix. Wśród 25 zawodniczek znalazło się miejsce dla całej czternastki, która rok temu wygrała mistrzostwo świata we Włoszech. Po przerwie spowodowanej ślubem i urlopem macierzyńskim do kadry wróciła Megan Easy, która szerszej publiczności znana jest pod nazwiskiem Hodge. Była zawodniczka sopockiego Atomu Trefla w kadrze pojawiła się po raz pierwszy od zakończonych srebrnym medalem igrzysk olimpijskich w 2012 roku. Powrót Easy zbiegł się jednak w czasie z absencją innej bardzo ważnej siatkarki ze Stanów Zjednoczonych – Destinee Hooker. Przyjmująca wzięła „urlop” od kadry ze względu na narodziny dziecka.

Amerykanki w dotychczasowych 22. edycjach zdobyły 5 złotych i 2 brązowe medale. Po raz ostatni kadra USA triumfowała w tych rozgrywkach w 2012 roku. W tym sezonie mistrzynie świata będą miały okazję po raz pierwszy zdobyć medal na własnej ziemi, ponieważ turniej finałowy I dywizji odbędzie się w Omaha w dniach 22-26 lipca. W fazie eliminacyjnej Amerykanki zmierzą się z rywalkami w turniejach w Ankarze, Kaliningradzie i Hong Kongu. W pierwszym turnieju ich przeciwniczkami będą Turczynki, Włoszki i Belgijki (3-5.07.), w drugim Rosjanki, Turczynki i Serbki (10-12.07.), a w trzecim Japonki, Chinki i Tajlandki (16-18.07.).

Kadra USA na turniej World Grand Prix 2015:Rozgrywające:
Alisha Glass
Molly Kreklow
Courtney Thompson

Libero:
Kayla Banwarth
Tama Miyashiro
Nicole Davis

Środkowe:
Lauren Paolini
Lauren Gibbemeyer
Christa Dietzen
Foluke Akinradewo
Cursty Jackson
Tori Dixon
Rachael Adams

Przyjmujące:
Cassidy Lichtman
Kristin Hildebrand
Jordan Larson-Burbach
Megan Easy
Kimberly Hill
Michelle Bartsch
Kelsey Robinson
Krista Vansant

Atakujące:
Kelly Murphy
Nicole Fawcett
Alix Klineman
Karsta Lowe

źródło: inf. własna, teamusa.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved