Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jurmala Masters: Łosiak/Kantor z awansem do turnieju głównego

Jurmala Masters: Łosiak/Kantor z awansem do turnieju głównego

fot. archiwum

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor przebrnęli bez problemu przez kwalifikacje do turnieju głównego Jurmala Masters. Polacy rozegrali jedno spotkanie w II rundzie, w nim rozbili swoją zagrywką parę z Izraela. Tym samym w turnieju głównym grać będą 3 polskie duety.

Wysokie rozstawienie pozwoliło polskiej dwójce ominąć rozgrywanie spotkania w I rundzie kwalifikacji. W II rundzie natomiast trafili na Izraelczyków. Polacy od początku decydującego o awansie spotkania wyraźnie przeważali na boisku i gdy zagrywką zaczął punktować Bartosz Łosiak, prowadzili 6:2. Przeciwnicy próbowali też utrudnić naszym reprezentantom grę swoją dobrą zagrywką, ale biało-czerwoni jakoś sobie z nią radzili, ponownie odskakując na kilka punktów – przy świetnej postawie Łosiaka zza linii końcowej boiska (13:5). Mimo że izraelska dwójka starała się postawić parze Łosiak/Kantor, nie była w stanie zagrozić jej bardziej nawet wtedy, gdy Polacy zaczęli popełniać błędy (11:14). Wtedy Piotr Kantor uruchomił swój blok, a nasza dwójka odskoczyła na 16:11, zwiększając zaraz dystans po zagrywce blokującego polskiego teamu (19:12). Od razu też błąd przeciwników dał Łosiakowi i Kantorowi piłkę setową, a partię asem zakończył ten drugi (21:12).

W kolejnej odsłonie przewaga biało-czerwonych również była niepodważalna, a nasza dwójka długimi seriami zdobywała punkty. Wpływ na cały mecz miała dobra zagrywka Polaków, z którą nie radzili sobie przeciwnicy. Mieli oni duże problemy ze skończeniem akcji, a dystans na korzyść Łosiaka i Kantora rósł bardzo szybko (9:2). Przewaga ta wzrosła do 10 punktów, gdy zagrywką punktował Łosiak, natomiast po bloku Kantora wynosiła już 12 oczek (19:7). Wygrana w całym meczu była blisko, rywale nie byli w stanie walczyć. Polski duet pewnie zwyciężył w meczu po błędzie w ataku przeciwników.

Łosiak/Kantor POL [1] – Sanderovich/Ohana ISR [17] 2:0
(21:12, 21:8)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved