Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Fofao kończy karierę meczem pożegnalnym

Fofao kończy karierę meczem pożegnalnym

fot. FIVB

Jedna z gwiazd światowej siatkówki i prawdziwa legenda volleya w Brazylii - Helia Rogerio de Souza znana szerszej publiczności jako Fofao, po sezonie 2014/2015 zakończy karierę sportową. W sobotę rozgrywająca po raz ostatni wystąpi na boisku w meczu pożegnalnym.

Sezon 2014/2015 dla brazylijskiej siatkówki był bardzo ważny, ponieważ swoje przygody z zawodowym uprawianiem sportu zakończyły dwie bardzo znane postaci – środkowy Gustavo Endres i rozgrywająca Fofao. Obojga nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ponieważ są to bezsprzecznie osoby, które złotymi zgłoskami zapisały się w historii siatkówki na świecie. Fanów siatkówki w najbliższym czasie czeka wielkie wydarzenie związane z rozgrywającą kanarkowych. 45-latka w najbliższą sobotę zdecydowała się wraz z CBV zorganizować pożegnalny mecz pomiędzy „Przyjaciółmi Fofao” a „Złotą drużyną z Pekinu 2008″. Zespół przyjaciół zawodniczki poprowadzi Bernardo Rezende, natomiast złota ekipę z igrzysk olimpijskich 2008 z ławki trenerskiej nadzorował będzie Ze Roberto. W składach obu ekip nie zabraknie gwiazd – na parkiecie pojawi się m.in. Juciely, Erika Coimbra, Natalia Pereira, Cristina Pirv, Paula Pequeno, Sassa czy Valeskinha.

Pojedynek pożegnalny odbędzie się w hali Miltona Feijao w Sao Caetano, w której pomieścić się może maksymalnie 3,5 tysiąca widzów. Większość biletów została sprzedana już pierwszego dnia, lecz nie to jest w tym wydarzeniu najciekawsze. Cena jednego biletu wynosi… kilogram niepsującej się żywności, która będzie przekazana potrzebującym. Jak łatwo policzyć, wejściówki z tego spotkania pozwolą uzyskać 3,5 tony żywności. – To niesamowite, że ten mecz cieszy się takim zainteresowaniem. Cieszę się na myśl o tym siatkarskim święcie – przyznała kończąca karierę Fofao.

Brazylijska rozgrywająca Fofao to prawdziwa legenda podobnie jak cała grupa siatkarzy „złotej Brazylii” początku XXI wieku. Siatkarka w ciągu 30 lat swojej profesjonalnej kariery zdobyła praktycznie wszystko, co tylko mogła zdobyć. W karierze klubowej reprezentowała barwy klubów z Brazylii (m.in. BCN Minas, BNC Osasco, Colgate Sao Caetano), Włoch (Despar Perugia), Hiszpanii (CAV Murcia) i Turcji (Fenerbahce Stambuł). Ostatnie 3 lata spędziła w Superlidze, broniąc barw Rexony Ades Rio de Janeiro, z którą w bieżących rozgrywkach wywalczyła mistrzostwo kraju. Na swoim koncie Fofao ma m.in. dwa mistrzostwa Włoch, złoty medal Ligi Mistrzyń, dwa Puchary CEV, mistrzostwa Turcji i Hiszpanii, złote medale Superligi, klubowe mistrzostwo Ameryki Południowej i klubowe wicemistrzostwo świata. W barwach kanarkowych Fofao występowała od 1993 roku i zdobyła siedem złotych krążków World Grand Prix, dwa wicemistrzostwa świata, dwa brązowe i złoty medal igrzysk olimpijskich. Wielokrotnie uznawana była za najlepszą rozgrywającą poszczególnych turniejów, a u szczytu swej kariery nawet najlepszą rozgrywającą świata.„Przyjaciele Fofao”:
Régis, Carol, Juciely, Gabi, Erika Coimbra, Natalia, Nati, Arlene, Elisangela, Joycinha, Carol, Angela Moraes, Cristina Pirv, Virna, Ida, Bia i Ana Moser
Trener: Bernardo Rezende

„Złota drużyna z Pekinu 2008”:
Carol Albuquerque, Paula Pequeno, Sassá, Mari Steinbrecher, Fabizinha, Fabi, Valeskinha i Sheilla Castro
Trener: Ze Roberto

 

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved