Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Werblińska: Miło jest wrócić do kadry po dwóch latach przerwy

Anna Werblińska: Miło jest wrócić do kadry po dwóch latach przerwy

fot. Mariusz Federowicz

Anna Werblińska, najlepsza polska przyjmująca, gwiazda KPS-u Chemika Police, czyli ekipy mistrzyń Polski, do kadry wraca po dłuższej przerwie i obecnie trenuje z reprezentacją w Szczyrku. Jakie ma wrażenia ze zgrupowania drużyny narodowej?

Zmienił się trener, ale reszta spraw w drużynie narodowej jest po staremu, (śmiech) Miło jest wrócić do kadry po dwóch latach przerwy i znów być jej częścią. Mamy mało czasu do igrzysk europejskich, więc skupiamy się na pracy – przyznała siatkarka.

Zależy nam na dobrych wynikach, stąd panuje pełna koncentracja i pełna mobilizacja w drużynie. Tak naprawdę nie jest ważne, kto pełni jaką funkcję w drużynie. Mamy wszyscy jeden cel i do niego będziemy wspólnie dążyć – zapowiedziała nasza reprezentantka. Polska kadra najpierw zagra w igrzyskach europejskich w Baku, by walczyć latem w World Grand Prix, a później ruszyć do gry o mistrzostwo Europy. Jeśli wyniki biało-czerwonych będą dobre, wówczas pojawi się szansa walki o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Właśnie taki cel Polski Związek Piłki Siatkowej postawił przed trenerem Jackiem Nawrockim. Nowy selekcjoner ma za zadanie wprowadzić zespół na igrzyska w Rio. – Na razie ciężko powiedzieć po pierwszych treningach, jaką osobą jest Jacek Nawrocki. Wydaje się konkretnym i sympatycznym człowiekiem. Wie, czego chce i to na pewno będzie jego plus. Jaki będzie w pracy z kobietami? Tak naprawdę będzie można go ocenić za jakiś czas. Myślę, że z jego pracy wyniknie wiele dobrego i że będzie to dobre dla kadry – nie kryje optymizmu Werblińska.Gwiazda mistrzyń Polski jest jedną z siatkarek, które pamiętają kwalifikacje olimpijskie sprzed czterech lat. W 2011 roku biało-czerwone świetnie spisały się w Ankarze, dotarły do finału turnieju eliminacyjnego, ale decydującą bitwę przegrały z Turczynkami (0:3). – Cztery lata temu wszyscy skazywali nas na pożarcie, a pokazałyśmy, że potrafimy stworzyć fajny zespół i powalczyć o najwyższe cele. Jestem przekonana, że w Baku będzie tak samo – oświadczyła nasza reprezentantka.

W Szczyrku rozmawiał Krzysztof Gaweł, więcej w Eurosport.Onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved