Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adriana Adamek: To nowy rozdział w moim życiu

Adriana Adamek: To nowy rozdział w moim życiu

fot. Bogusław Krośkiewicz

- To nowy rozdział w moim życiu. Jest to dla mnie duże wyróżnienie za dotychczasową, ciężką pracę. Cieszę się, że dostrzegają to działacze i trenerzy SK Banku Legionowo - mówi najnowszy nabytek szóstej drużyny Orlen Ligi, Adriana Adamek.

Wróciłaś na Mazowsze, ale do klubu odwiecznego rywala MOS-u Wola i to od razu do Orlen Ligi. Co ty na to?

Adriana Adamek: Jestem bardzo szczęśliwa. Dla mnie powrót na Mazowsze to powrót do domu. Tutaj zaczynałam swoją przygodę z siatkówką. Jeśli chodzi o odwiecznych rywali, to taki jest sport. Orlen Liga to coś wspaniałego, to nowy rozdział w moim życiu. Jest to dla mnie duże wyróżnienie za dotychczasową, ciężką pracę. Cieszę się, że dostrzegają to działacze i trenerzy SK Banku Legionowo. Na pewno odwdzięczę się dobrą grą.

Przeciwko Legionovii grałaś w minionym sezonie wiele razy, teraz z kilkoma z tych dziewczyn zagrasz w jednej drużynie. Jak oceniasz koleżanki?Od początku mojej gry w siatkówkę gdzieś zawsze moja droga krzyżowała się z drużyną z Legionowa, czy to w Sparcie Warszawa, w MOS-ie Wola, czy nawet ostatnio w Pałacu Bydgoszcz. Dziewczyny znam bardzo dobrze, to świetne siatkarki. Z kilkoma miałam już przyjemność trenować i grać. Myślę, że się dogadamy jeśli tylko będzie przyświecać nam jeden cel – zwycięstwo i walka do końca (uśmiech). Nie mogę już doczekać się wspólnych treningów.

Na jakiej pozycji będziesz grała u nas? Do tej pory byłaś przyjmującą, libero…

W Legionowie będę występowała na pozycji libero. Ostatni sezon w Pałacu Bydgoszcz grałam na pozycji przyjmującej, ale to była wyjątkowa sytuacja i wspólna decyzja podjęta z trenerem Rafałem Gąsiorem, który potrzebował mnie na tej właśnie pozycji. Wspólnie zdobyliśmy srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek i brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetek.

O miejsce w składzie rywalizowała będziesz w takim razie z Katarzyną Wysocką i Krystyną Pietraszkiewicz. Będzie ostro…

Oj będzie… (śmiech) Kocham rywalizację, ale tylko wtedy, kiedy jest ona uczciwa. Kasia i Krysia to bardzo dobre zawodniczki. Kasia Wysocka jest bardzo doświadczoną siatkarką i mam nadzieję, że wiele się od niej nauczę.

Jakie cele przyświecają tobie na te najbliższe sezony?

Skupiam się na najbliższym sezonie. Dla mnie będzie on bardzo ciekawy. Postaram się pokazać wszystkim, że warto stawiać na młode polskie zawodniczki. Osobiście chciałabym być częścią zespołu, który pokaże kibicom dobrą siatkówkę, a nasza gra zaowocuje wysokim miejscem w lidze.

Chcesz dodać coś więcej?

Zdaje sobie sprawę z tego, że jestem jeszcze bardzo młodą zawodniczką i dużo nauki przede mną. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim ludziom związanym z Legionovią, którzy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. Obiecuję, że zrobię wszystko, by sprostać temu zadaniu.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved