Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Mihułka: Mieliśmy bardzo wyrównany zespół

Adrian Mihułka: Mieliśmy bardzo wyrównany zespół

fot. archiwum

- W wielu meczach udowodniliśmy, że każdy z nas jest gotowy do grania i kto by nie wszedł na boisko, to jakość gry była utrzymana - mówi libero Victorii Wałbrzych Adrian Mihułka. Wałbrzyszanie zakończyli niedawno sezon ze złotymi medalami.

Wygranie Krispol I ligi to dla beniaminka z Wałbrzycha niewątpliwie wielki sukces. Spodziewaliście się, że rywalizację ze Stalą wygracie aż tak pewnie, w trzech meczach?

Adrian Mihułka: – Z pewnością dla nas wszystkich jest to wspaniały sukces. Po zwycięstwach w dwóch pierwszych meczach na naszym parkiecie, jechaliśmy do Nysy z nastawieniem, że do Wałbrzycha na piąty mecz już nie wracamy. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ponieważ Stal u siebie zawsze jest groźna. Na szczęście udało się wykorzystać swoją szansę w trzecim meczu i z tego cieszymy się najbardziej.

Co według ciebie było kluczem do wygrania tej rywalizacji?– Moim zdaniem bardzo dużo dała nam wygrana rywalizacja ze Ślepskiem Suwałki. Zagraliśmy pięć ciężkich meczów, które dodały nam jeszcze większej pewności siebie i wiary w nasza siłę. Pomimo zmęczenia po bardzo trudnym półfinale, nastawiliśmy się w głowach, że wygranie ligi jest na wyciągnięcie ręki i że takiej okazji nie możemy zmarnować.

W tym sezonie szybko pokazaliście, że jako beniaminek i niemal nowy zespół zamierzacie walczyć o wysokie cele. Co według ciebie było największą siłą Victorii Wałbrzych w zakończonych niedawno rozgrywkach?

Mieliśmy bardzo wyrównany zespół. W wielu meczach udowodniliśmy, że każdy z nas jest gotowy do grania i kto by nie wszedł na boisko, to jakość gry była utrzymana. Oczywiście nie byłoby tego zwycięstwa, gdyby nie nasza ciężka praca od pierwszego do ostatniego dnia sezonu. Trener nie odpuszczał nam nawet na chwilę, ale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że jeżeli utrzymamy obrany przez nas na początku sezonu kierunek, to stać nas na dobry wynik.

Do Victorii Wałbrzych przyszedłeś z Pekpolu Ostrołęka. Patrząc z perspektywy czasu – była to dla ciebie dobra decyzja?

– Potrzebowałem zmiany, trzy lata spędzone w jednym klubie w zupełności wystarczą. Każdy potrzebuje co jakiś czas nowego bodźca i motywacji do dalszej pracy. Victoria Wałbrzych dała mi taką możliwość, świetne warunki do treningu, bardzo dobrą organizację klubu, ciekawą drużynę, w której każdy chciał się rozwijać i walczyć o jak najwyższe cele. Śmiało mogę stwierdzić, że dołączenie do Victorii było dla mnie strzałem w dziesiątkę.

Wygrana nie gwarantuje jednak awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej z racji zamknięcia PlusLigi. Wiadomo jednak o tym już od jakiegoś czasu, ale czy według ciebie dobra postawa w I lidze jest odpowiednio nagradzana?

– Szkoda, że po zwycięstwie w I lidze nie możemy automatycznie dołączyć do PlusLigi. Z pewnością byłoby to najlepszą nagrodą dla nas wszystkich. Niestety system jest taki, a nie inny i my zawodnicy musimy to przełknąć. Sportowo zrobiliśmy tyle, na ile było nas stać i to musi nam wystarczyć. Nagrodą jest świadomość, że zostaliśmy najlepszym zespołem Krispol I ligi.

Co ogólnie możesz powiedzieć o poziomie sportowym tegorocznych rozgrywek Krispol I ligi?

– Uważam, że poziom sportowy ligi z roku na rok cały czas rośnie. W PlusLidze pojawia się coraz więcej obcokrajowców, wiec niektórzy polscy gracze szukają pracy w I lidze. Do tego dochodzi coraz więcej młodych zawodników, którzy dostają szansę gry w pierwszoligowych klubach, więc ta rywalizacja działa pozytywnie na rozwój każdego zespołu.

Nie mogę nie zapytać o to, co dalej. Planujesz zostać w Victorii czy jednak zmienić otoczenie?

– Mogę szczerze powiedzieć, że Victoria to jeden z najlepiej zorganizowanych klubów w I lidze, jak nie najlepszy. Dużo osób ciężko pracuje na to, aby zawodnicy dobrze się w nim czuli i za to należą im się podziękowania. Co do mojej osoby, to wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie, ponieważ sezon dopiero dobiegł końca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved