Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Kurek całkowicie zaakceptował zmianę

Stephane Antiga: Kurek całkowicie zaakceptował zmianę

fot. pzps.pl

- Bartek ma wszelkie dane ku temu, by zostać bardzo dobrym atakującym - twierdzi selekcjoner Stephane Antiga o nowej roli Bartosza Kurka w reprezentacji Polski. - Już widzę, jak zakodował sobie w głowie, że jest stuprocentowym atakującym - dodaje.

W pierwszych oficjalnych meczach tego sezonu kadry siatkarzy kibice mogą się zdziwić, widząc Bartosza Kurka w zupełnie nowej roli. Zawodnik grający do tej pory jako przyjmujący ma się przeobrazić w typowego łowcę punktów i zastąpić w reprezentacji Mariusza Wlazłego.Uznałem, że z punktu widzenia drużyny to najbardziej sensowny ruch, bo można na nim najwięcej zyskać. Moje wymagania co do przyjęcia zagrywki są bardzo ostre, a nie ma co ukrywać, że to nie jest najmocniejszy punkt w grze Kurka. Poza tym mam już w kadrze sporą grupę przyjmujących. W tej sytuacji lepsza dla niego będzie zmiana pozycji, a Bartek ma wszelkie dane ku temu, by zostać bardzo dobrym atakującym – mówi selekcjoner reprezentacji Polski, Stephane Antiga.

Francuski szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że zmiana pozycji może nie przebiegać bez problemów. – Przede wszystkim musi być bardzo cierpliwy i skoncentrowany, ale z tym jest dobrze. Już widzę, jak zakodował sobie w głowie, że jest stuprocentowym atakującym. Całkowicie zaakceptował zmianę. Będzie musiał przyzwyczaić się, że gdzie indziej będzie skakał do ataku i bloku. Już pierwszy tydzień pracy z nim w nowej roli pokazał, że idziemy w dobrym kierunku, ale prawdziwy test przyjdzie dopiero w trakcie poważnych meczów – mówi Antiga. – Wiem, że takie przestawienie nie jest łatwe i nie osiągnie się wyniku błyskawicznie. Na szczęście mamy sporo czasu do najważniejszych tegorocznych imprez, bo te odbędą się dopiero późnym latem i jesienią – dodaje selekcjoner reprezentacji Polski.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved