Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sezon transferowy w Bundeslidze siatkarzy – będzie kolejny Polak

Sezon transferowy w Bundeslidze siatkarzy – będzie kolejny Polak

fot. archiwum

W Bundeslidze, podobnie jak w wielu innych ligach, trwa budowa składów na nowy sezon. W rozgrywkach 2015/2016 na niemieckich parkietach będziemy oglądać kolejnego Polaka, Janusza Górskiego w barwach CV Mitteldeutschland. Są także i inne roszady.

Jak na razie z ekipy wicemistrzów Niemiec zawodnicy jedynie odchodzą. Po m.in. Kawice Shoji, Touzinskim czy Martinie Krystofie Berlin Recycling Volleys opuszczają Christian Dünnes i Rob Bontje. Obaj szukają nowych klubów, ten pierwszy dodatkowo będzie pełnił też funkcję kierownika kadry narodowej. – Obaj zawodnicy zagrali bardzo dobry sezon i bardzo często pomogli nam swoim doświadczeniem w trudnych sytuacjach – powiedział na łamach strony klubu menadżer Kaweh Niroomand. Kontrakt z zespołem o kolejne trzy lata przedłużył jednak jeden z liderów, Robert Kromm, który występuje w tym klubie od 2012 roku. O pierwszych transferach poinformowało już CV Mitteldeutschland. „Piratów” wzmocni kolejny polski siatkarz, Janusz Górski. 23-latek ostatnio z belgijskim Asse-Lennik, gdzie grał wspólnie z Piotrem Orczykiem i Maciejem Kałaszem, sięgnął po Puchar Belgii i wicemistrzostwo kraju. – Janusz jest typem gracza, którego potrzebowałem. Jest ambitny, chętny do pracy, ma potencjał, który można rozwijać. Poza tym przynosi on doświadczenie z silnych lig europejskich – powiedział dla klubowej strony internetowej trener Ulf Quell. Niewykluczone, że w zespole zostanie pozostała trójka biało-czerwonych, czyli Jan Król, Artur Augustyn i Marcin Brzeziński.

Z Chemie Volley z kolei odchodzą Michael Amoroso (środkowy) i rozgrywający  Robert John Boldog .”Piratem” nie będzie także już młody talent, Phillip Trenkler, który wybrał ofertę TSV Herrsching. 22-latek ma za sobą dobry sezon w barwach „Piratów”. Zaowocowało to także tym, że otrzymał on powołanie od Vitala Heynena. Przypomnijmy, że zespół wzmocnili już Ferdinand Tille i Patrick Steuerwald. – W Chemie Volley spędziłem wspaniałe dwa lata, ale w pewnym momencie potrzebowałem zmiany. Tutaj buduje się naprawdę obiecujący zespół i mam nadzieję zebrać sporo doświadczenia – mówi dla klubowej strony internetowej młody przyjmujący. Do Knack Roeselare z TV Ingersoll Bühl przenosi się z kolei młody rozgrywający z Hiszpanii Angel Trinidad de Haro, urodzony w 1993 roku. W zespole jednak nadal grać będzie trójka młodych zdolnych graczy, Jens Sandmeier, David Sossenheimer i Paul Buchegger. Pierwsza dwójka to młodzieżowi reprezentanci Niemiec, a trzeci Austrii. Uczestniczyli oni niedawno w kwalifikacjach do MŚJ, które odbędą się w Meksyku.

Sześciu zawodników ma już ważne umowy z  TV Rottenburg, są to Willy Belizer (libero), Lars Wilmsen (środkowy), Federico Cipollone (rozgrywający), Philipp Jankowski (rozgrywający), Sven Metzger (atakujący) i Hannes Elsäßer (libero). W SWD powervolleys Düren na pewno zostają Sebastian Gevert, który niewątpliwie w minionym sezonie był liderem zespołu, Matthias Pompe i młody Jan-Philipp Marks. Pierwszych roszad dokonał już zespół SVG Lüneburg. Zakontraktowano Kanadyjczyka Nicka Del Bianco. W zespole pozostają na pewno Carlos Mora Sabaté (hiszpański rozgrywający), Jannik Pörner, (atakujący), Scott Kevorken (amerykański środkowy), René Bahlburg (przyjmujący), Nicolas Marks (przyjmujący) i Erik Mattson (kanadyjski libero).Nie zabraknie także roszad na ławce trenerskiej. Nie znamy jeszcze wprawdzie nazwiska następcy Marka Lebedewa w Berlin Recycling Volleys, ale ogólnie w lidze powieje młodością, jeżeli chodzi o szkoleniowców. SWD powervolleys Düren poprowadzi Anton Brams. Zastąpi on w ekipie brązowych medalistów Michaela Mücke. 27-latek będzie najmłodszym trenerem w Bundeslidze. Był on w sztabie reprezentacji USA, która wygrała ubiegłoroczną LŚ. VSG Coburg/ Grub poprowadzi z kolei Itamar Stein, który w minionym sezonie był jeszcze zawodnikiem w tym klubie, jego problemem były jednak kontuzje. Teraz skupi się on już tylko na pracy trenerskiej i zastąpi Milana Marica. – Myślę, że jest to dla mnie jak najbardziej naturalny krok, trenerka jest czymś, co chciałem robić po zakończeniu kariery – przyznał w wywiadzie dla klubowej strony internetowej 32-latek. Zapowiedział także, że zamierzenie budowy zespołu na nowy sezon to połączenie doświadczenia i młodości.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved