Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia – nowa, lepsza Skra

Resovia – nowa, lepsza Skra

fot. plusliga.pl

Od 2005 do 2011 roku siedem tytułów mistrza Polski z rzędu zdobyła Skra Bełchatów. Cztery ostatnie lata to dominacja trzykrotnie złotej i raz srebrnej Resovii. - Cel jest jasny, w Rzeszowie budują zespół na wygranie Ligi Mistrzów - ocenia Jakub Malke.

Trzy tygodnie temu Resovia rozegrała swój ostatni mecz w sezonie 2014/2015. Po pokonaniu Lotosu Trefla Gdańsk w walce o mistrzostwo PlusLigi zawodnicy rozjechali się na krótkie urlopy i na zgrupowania reprezentacji swoich krajów. A szefowie błyskawicznie sfinalizowali transfery na następne rozgrywki.

W miejsce Marko Ivovicia, który zdecydował się przenieść do Biełogoria Biełgorod, zakontraktowano Bartosza Kurka. Nikt nie płacze też po Rafale Buszku (chcąc być zawodnikiem pierwszej „szóstki”, skorzystał z oferty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle) i Paulu Lotmanie. Do Rzeszowa wraca bowiem bodaj najbardziej utalentowany zawodnik naszej kadry juniorskiej, Aleksander Śliwka, a na przyjęciu do dyspozycji Andrzeja Kowala są przecież jeszcze Olieg Achrem i Nikołaj Penczew, z którymi przedłużono umowę. Ponadto w obronie dużym wzmocnieniem powinien być Damian Wojtaszek. Libero znany dotąd z Jastrzębskiego Węgla, ma pomóc Krzysztofowi Ignaczakowi. Współpracować tej dwójce będzie o tyle łatwiej, że od jesieni w ligowych meczach do dyspozycji trenerów ma być zawsze 14 zawodników, a szkoleniowcy będą mogli korzystać z dwóch libero.

Nie zapominajmy, że na jakości bardzo zyskał też rzeszowski środek – mówi Jakub Malke, menedżer wielu czołowych postaci polskiej siatkówki (m.in. Stephane’a Antigi, Andrei Anastasiego, Mateusza Miki i Fabiana Drzyzgi). Tu Russella Holmesa zastąpi Dmytro Paszycki, który rozegrał świetny sezon w barwach Cuprum Lubin. Ukrainiec był zdecydowanie najlepszym blokującym PlusLigi – zdobył w tym elemencie 116 punktów, a drugi Piotr Nowakowski – 83. – Te dwa nazwiska robią wielkie wrażenie. Resovia ma dwóch z trzech najlepszych środkowych ligi – nie ma wątpliwości Malke.



Menedżer wykazuje, że każdą pozycję mistrz Polski ma obsadzoną rzeczywiście mistrzowsko. Na rozegraniu rządzi zdecydowanie najlepszy w kraju Fabian Drzyzga, a pomaga mu doświadczony Lukas Tichacek. Środek, przyjęcie i libero już chwaliliśmy, zostaje kwestia ataku. W nim bryluje Jochen Schoeps. Niemiec jest w zgodnej opinii fachowców najlepszym zawodnikiem PlusLigi. Ale w nowym sezonie już nie pomoże mu Dawid Konarski. Teoretycznie mógłby to zrobić Kurek, który jako atakujący ma grać w reprezentacji Polski. Ale w Resovii ma grać na przyjęciu, bo po pierwsze tam jest potrzebny, a po drugie trudno byłoby trzymać na ławce rezerwowych albo jego, albo Schoepsa.

Dwa lata temu po walce, ale i dobrej współpracy z Niemcem, z Rzeszowa odszedł Zbigniew Bartman, który teraz może do klubu wrócić. – W Resovii na każdej pozycji wszystko gra, jedynie znak zapytania jest o zdrowie i formę Achrema. On w normalnej dyspozycji jest wielkim wzmocnieniem, ale na pewno warto się zabezpieczyć – mówi Malke. I tłumaczy, dlaczego Bartman, którego jest agentem, to dobry kandydat. – Jest zawodnikiem uniwersalnym, który może zagrać zarówno na przyjęciu, jak i na ataku. Nie będę mówił, czy rozmowy są zaawansowane, ale zainteresowanie ze strony klubu jest – przyznaje.

* cały artykuł Łukasza Jachimiaka w serwisie rzeszow.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved