Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Radostin Stojczew w Trentino Volley na kolejne trzy lata

Radostin Stojczew w Trentino Volley na kolejne trzy lata

fot. archiwum

Mimo zainteresowania ze strony innych klubów serie A, w tym Sir Safety Perugia, o którym w ostatnich dniach było głośno, Radostin Stojczew zdecydował się zostać w Trento. Z mistrzem Italii bułgarski szkoleniowiec podpisał kontrakt na kolejne 3 lata.

Jak oficjalnie poinformował klub z Trydentu, przez kolejne trzy lata gialloblu będzie prowadził Radostin Stojczew. Decyzja ta ma być kontynuacją przygody, jaką Stojczew rozpoczął w Trento w 2007 roku. Po powrocie z Turcji szkoleniowiec poprowadził swój zespół do scudetto. Od zdobycia mistrzostwa Italii minął tylko tydzień, a włodarze klubu już doszli do porozumienia, przedłużając kontrakt ze szkoleniowcem. Radostin Stojczew będzie więc trenerem Trentino Volley co najmniej do sezonu 2017/2018. To właśnie pod wodzą Stojczewa gialloblu kilka razy sięgnęli po mistrzostwo Włoch, także bilans meczów przy 285 zwycięstwach w 341 oficjalnych meczach przemawiał na korzyść szkoleniowca.

Kontrakt, który właśnie podpisaliśmy z Rado, nie jest jedynie odnowieniem umowy z trenerem, który potrafił poprowadzić zespół do niesamowitych wyników, ale to także ważny krok na drodze do przyszłości Trentino Volley – powiedział prezes klubu z Trydentu. – Jesteśmy oczywiście bardzo szczęśliwi, że będziemy kontynuować współpracę ze Stojczewem. Jednocześnie zaznaczam, że to dopiero pierwszy krok w przygotowaniach do następnego sezonu – dodał Diego Mosna.

O nietrudnej decyzji o pozostaniu na ławce trenerskiej Trento mówił również sam szkoleniowiec. – Jestem bardzo przywiązany do tego klubu, jestem też wdzięczny Trentino Volley za wiarę we mnie oraz za możliwość uzyskania odpowiedniego przeszkolenia, które też pozwoliło wypracować pewne rezultaty. Decyzja o pozostaniu w Trento była bardzo prosta i była to pierwsza z opcji, jakie rozważałem. Tym bardziej, że przed nami szansa, aby rozpocząć nowy, ekscytujący projekt i cieszę się, że mogę być jego częścią. Nasze cele się nie zmienią – zawsze będziemy walczyć o najwyższe cele, o każdy wygrany mecz – podsumował szkoleniowiec.Wraz z prezesem klubu oraz głównym dyrektorem Stojczew przystąpił już do budowy drużyny na nowy sezon, tak aby zespół mógł z powodzeniem walczyć na czterech frontach. Przed gialloblu poza rozgrywkami Serie A w sezonie 2015/2016 walka o Superpuchar Włoch, Puchar Italii oraz zmagania Ligi Mistrzów.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved