Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolaković, Kovac, Stojczew, Bernardi – kto zastąpi Grbicia w Perugii?

Kolaković, Kovac, Stojczew, Bernardi – kto zastąpi Grbicia w Perugii?

fot. archiwum

Po objęciu posady trenera reprezentacji Serbii przez Nikolę Grbicia włodarze Sir Safety Perugia mieli uzasadnione powody do obaw. Wciąż nie wiadomo, czy szkoleniowiec będzie w stanie łączyć pracę w kadrze i klubie. W Perugii rozglądają się więc za następcą.

Dotychczasowy szkoleniowiec Sir Safety Perugia, Nikola Grbić, wciąż nie potwierdził, czy po okresie pracy z kadrą narodową Serbii będzie mógł w pełnym wymiarze wznowić pracę ze swoim dotychczasowym klubem. Jak informują włoskie media, włodarze Sir Safety Perugia myśląc o przyszłości klubu, rozważają pozyskanie nowego szkoleniowca. Jeszcze kilka dni temu głównym kandydatem wydawał się być były trener reprezentacji Serbii – Igor Kolaković. Sytuacja uległa nieco zmianie i to nie Serb jest numerem jeden na liście życzeń włodarzy Perugii. Jak informuje La Gazetta dello Sport, grono kandydatów do objęcia posady jest nieco większe. Poza Kolakoviciem brany pod uwagę jest także trener aktualnego mistrza Włoch – Radostin Stojczew, nie wykluczony jest też powrót Slobodana Kovaca. Listę uzupełnia znany z plusligowych parkietów, były trener Jastrzębskiego Węgla – Lorenzo Bernardi. Pod koniec tygodnia będziemy mieli nowego trenera – wszelkie spekulacje uciął prezes klubu, dodając: – Nie jest tajemnicą, że koncentrujemy się przede wszystkim na Stojczewie, który wciąż nie określił jednak, czy pozostanie w Trento. Więc czekamy jeszcze na tę informację. Chcielibyśmy, aby wrócił do nas Boban Kovac, jednak łączy go trzyletni kontrakt z federacją Iranu i sam szkoleniowiec rozważa, czy byłby w stanie łączyć te dwie funkcje. Kolejnym z trenerów branych pod uwagę jest Igor Kolaković, który opuszcza Cannes – to trener, za którym idą świetne wyniki. W gronie, którym jesteśmy zainteresowani, jest również Lorenzo Bernardi, który dał do zrozumienia, że chciałby wrócić do Włoch. Wśród tych czterech nazwisk jest przyszły trener Sir Safety Perugia – przyznał w rozmowie z La Gazetta dello Sport prezes klubu.

Poza poszukiwaniem nowego szkoleniowca klub z Perugii potrzebuje również wzmocnień na skrzydłach. W kręgu zainteresowań zespołu ma być aktualny wicemistrz Italii, reprezentant Serbii – Uros Kovacević. Wciąż nie jest jednak pewne, czy w Perugii zostaną Aleksandar Atanasijević i Luciano De Cecco. Serbski atakujący ma bowiem propozycje spoza Serie A.

Chętniej swoimi działaniami dzielą się przedstawiciele Calzedonii Werona. I tak w ostatnich dniach władze klubu z Werony potwierdziły m.in. przedłużenie kontraktu Taylora Sandera. Amerykański przyjmujący będzie bronił barw ekipy prowadzonej przez Andreę Gianiego przez kolejny sezon. Przedstawiciele klubu zgodnie potwierdzali, jak ważnym ogniwem zespołu był Sander, sam zawodnik również nie krył satysfakcji. – Bardzo się cieszę. Pierwszy rok w Weronie był dla mnie ważnym doświadczeniem, w kolejnym sezonie chcę dać z siebie jeszcze więcej. Chciałbym kontynuować poprawę nie tylko swoich umiejętności, ale wraz z kolegami walczyć o jeszcze lepszy rezultat niż ten z tego sezonu. Celem jest awans o kilka pozycji w górę, tak aby wywalczyć miejsce w gronie trójki mogącej grać w Lidze Mistrzów. Moim marzeniem byłoby, abyśmy się dostali do dwóch finałów z trzech typów rozgrywek, w których będziemy mieć okazję zagrać – podkreślił zawodnik.W Weronie udało się więc zatrzymać nie tylko szkoleniowca, ale również trzon zespołu. Bowiem już wcześniej na kolejne dwa lata kontrakty podpisali Aidan Zingel i Simone Anzani. Na tym jednak włodarze Calzedonii Werona nie zamierzają poprzestać, chcąc poprawić dotychczasowe rezultaty, klub potrzebuje również wzmocnień. Na celowniku Werony znalazł się rozgrywający reprezentacji Włoch – Dragan Travica. O powrocie Travicy na parkiety Serie A mówi się już od jakiegoś czasu. Ostatnie sezony zawodnik spędził w rosyjskiej Superlidze, broniąc barw klubu z Biełgorodu.

źródło: gazetta.it, inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved