Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kamila Ganszczyk oficjalnie zawodniczką MKS-u Dąbrowa Górnicza

Kamila Ganszczyk oficjalnie zawodniczką MKS-u Dąbrowa Górnicza

fot. archiwum

Potwierdziły się informacje Strefy Siatkówki sprzed dwóch tygodni. Środkowa Kamila Ganszczyk z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski została oficjalnie przedstawiona jako nowa zawodniczka MKS-u Dąbrowa Górnicza. Zespół opuściło po sezonie aż sześć siatkarek.

Kamila Ganszczyk jest wychowanką UKŻPS-u Kościan, z którego trafiła do Zawiszy Sulechów. Z tą drużyną udało jej się awansować do I ligi. Latem 2013 roku podpisała kontrakt z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zakończone niedawno rozgrywki były dla niespełna 24-letniej zawodniczki bardzo udane – w swoim premierowym sezonie w najwyższej klasie została najlepszą blokującą Orlen Ligi.

Mierząca 191 centymetrów środkowa ma jeszcze jedną silną broń – zagrywkę. W poprzednim sezonie zanotowała 36 asów serwisowych. To pierwsza nowa zawodniczka potwierdzona przez klub z Dąbrowy Górniczej. Zespół opuszczają po sezonie: Aleksandra Liniarska, Gina Mancuso, Ozge Cemberci, Katarzyna Konieczna, Marta Łukaszewska oraz Jekatarina Zakrewskaja. Coraz częściej mówi się o tym, że do drużyny prowadzonej przez argentyńskiego szkoleniowca Juana Manuela Serramalerę dołączy z ligi włoskiej amerykańska rozgrywająca Micha Daniella Hancock. Klub z Zagłębia jest również mocno zainteresowany pozyskaniem atakującej Budowlanych Toruń, Sandry Szczygioł.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved