Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jolanta Dolecka potwierdziła powrót Zagumnego do Politechniki

Jolanta Dolecka potwierdziła powrót Zagumnego do Politechniki

fot. archiwum

- W poniedziałek podczas konferencji prasowej Paweł Zagumny podpisze kontrakt z naszym klubem. Sportowo i marketingowo to świetny strzał - potwierdza prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej, Jolanta Dolecka. Zagumny wraca do Politechniki po 20 latach.

– Paweł jest warszawiakiem, zaczynał wielką przygodę z seniorską siatkówką w naszym klubie i tutaj powinien skończyć wspaniałą karierę – mówi prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej Jolanta Dolecka.

Powody do radości rzeczywiście są, bo choć 37-letni Paweł Zagumny powoli zbliża się do sportowej emerytury, wciąż jest jednym z najlepszych rozgrywających PlusLigi. To jeden z najbardziej utytułowanych i charyzmatycznych polskich siatkarzy w historii – mistrz i wicemistrz świata oraz mistrz Europy, który w latach 1996-2014 rozegrał 427 spotkań w reprezentacji Polski. – Ktoś powie, że ma już swoje lata, ale to wciąż świetny siatkarz. Prawdziwa firma. Nie boję się o jego dyspozycję – mówi trener Politechniki Jakub Bednaruk.

Skąd biedna Politechnika znalazła pieniądze na ten transfer? – Gdybyśmy nie mieli pieniędzy, nie siadalibyśmy do rozmów. Być może podczas konferencji będziemy mogli pochwalić się także nową umową sponsorską – tłumaczy Dolecka.Radość w warszawskim klubie miesza się ze smutkiem, bo Politechnikę opuścił Artur Szalpuk, który podpisał dwuletnią umowę z Cerradem Czarnymi Radom. – Jestem zaskoczony jego decyzją. Klub zrobił wszystko, żeby go zatrzymać, dał mu dobrą ofertę. Artur miał być liderem drużyny, ale wybrał inaczej. Trudno. Przyzwyczaiłem się już do tego, że po każdym sezonie rozbierają mi drużynę i muszę ją budować od nowa – mówi Bednaruk, od niedawna trener reprezentacji Polski juniorów. Innego z jego podopiecznych pozyskał AZS Częstochowa. Zespół spod Jasnej Góry podpisał umowę z 19-letnim skrzydłowym Bartłomiejem Lipińskim.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved