Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Filary Stali odchodzą, kto je zastąpi?

Filary Stali odchodzą, kto je zastąpi?

fot. archiwum

Mimo że rozgrywki Krispol I Ligi zakończyły się dopiero w miniony poniedziałek, to już wiadomo, że pewne zmiany czekają Stal AZS PWSZ Nysa. Wszystko dlatego, że z ekipy z Opolszczyzny mają odejść kluczowi zawodnicy.

Jednym z fenomenów zakończonego już sezonu Krispol I Ligi została Stal AZS PWSZ Nysa. Drużyna, która miała spokojnie utrzymać się w lidze, w play-off ograła jednego z faworytów do końcowego triumfu i zameldowała się w finale. Mimo że w nim uległa Victorii PWSZ Wałbrzych, to i tak wicemistrzostwo może uznać za spore osiągnięcie. – W ogóle nie zakładaliśmy przed sezonem, że będziemy walczyli w finale. Naszym celem było zajęcie miejsc 5-8, żeby spokojnie utrzymać się w lidze i nie grać w play-out, więc osiągnięty wynik jest dużym sukcesem – powiedział Piotr Czuczman. Jest on tym cenniejszy, że klub z Opolszczyzny nie należał do finansowych krezusów zaplecza PlusLigi, a jednak działaczom udało się stworzyć zespół, który zawojował Krispol I Ligę. Nie zanosi się jednak na to, że w kolejnych rozgrywkach sytuacja finansowa Stali ulegnie znaczącej poprawie. – Budżet mamy, jaki mamy. Nie mamy generalnego sponsora, opieramy się na pieniądzach z miasta, powiatu i województwa. Została utworzona spółka, która dopiero zaczyna pracę, więc nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy pojawią się z niej środki, bo najpierw musi ona je zarobić – dodał prezes Stali.

Jednak sukces nyskich siatkarzy spowodował, że zainteresowanie nimi wyraziły kluby PlusLigi, do której najprawdopodobniej trafią Mateusz Piotrowski, Patryk Szczurek oraz Tomasz Kalembka, a w przyszłym sezonie w Stali nie zagra również Bartosz Rafalik. Na razie rozmowy trwają między innymi z Michałem Makowskim, Kamilem Długoszem i Mateuszem Biernatem, najprawdopodobniej barw ekipy z Opolszczyzny wciąż bronili będą także Dawid Bułkowski i Bartłomiej Dzikowicz. A kto zastąpi zawodników, którzy odeszli? – Szukamy tanich zawodników, czyli młodych, którzy chcieliby się wypromować w Nysie, bo nie mamy innego wyjścia. Nie mamy odpowiedniego budżetu, żeby szukać doświadczonych siatkarzy, bo nas na to nie stać – zakończył Czuczman.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligiźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved