Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: Chcę zrobić jak największy postęp

Aleksander Śliwka: Chcę zrobić jak największy postęp

fot. mlodaliga.pl

- Chcę się przekonać, czy stoję w miejscu, czy zrobiłem jednak krok do przodu. Ostatni sezon był dla mnie ogromnym przeskokiem - powiedział Aleksander Śliwka, młody przyjmujący, który w nowym sezonie bronił będzie barw mistrza Polski.

Aleksander Śliwka stał się jednym z objawień zakończonego już sezonu PlusLigi. Utalentowany przyjmujący przez rok zrobił duży progres, stając się nie tylko jednym z podstawowych ogniw Politechniki, ale również pierwszoplanową postacią reprezentacji Polski juniorów. Przed nim jednak nowe wyzwania, a jednym z nich na pewno będzie gra w Asseco Resovii Rzeszów. – Chcę się przekonać, czy stoję w miejscu, czy zrobiłem jednak krok do przodu. Ostatni sezon był dla mnie ogromnym przeskokiem. Dokładnie rok temu byłem w Spale w trakcie matur i nie wiedziałem, co mnie czeka, do jakiego trafię klubu. Wówczas nie zakończyłem jeszcze nawet sezonu w Młodej Lidze. Teraz jestem po swoim pierwszym sezonie w PlusLidze – powiedział na łamach Przeglądu Sportowego Aleksander Śliwka.

W szeregach mistrza Polski Śliwka nie będzie miał pewnego miejsca w składzie. Będzie musiał o nie mocno walczyć, ponieważ konkurencja w drużynie prowadzonej przez trenera Kowala będzie bardzo duża. – Sytuacja będzie dla mnie nowa. Wysokiej klasy zawodnicy, wielka rywalizacja, nowy trener. Konkurencja na pozycji przyjmującego będzie duża, a ja będę najmłodszym zawodnikiem. Niezależnie od wszystkiego chcę zrobić jak największy postęp i z takim nastawieniem idę do Asseco Resovii – podkreślił utalentowany przyjmujący.

Dobra gra Śliwki została dostrzeżona przez selekcjonera seniorskiej kadry, Stephane’a Antigę, który powołał młodego przyjmującego do reprezentacji. Niewykluczone, że w przyszłości stanie się on jednym z jej najważniejszych ogniw. – Cały czas chciałbym się rozwijać. Moim największym marzeniem jest teraz, by zagrać w reprezentacji Polski seniorów i dopóki nie założę sobie kolejnego celu, to nie spocznę. Jestem w szerokiej kadrze, miałem okazję trenować ramię w ramię z zawodnikami, którzy przez długi czas byli i nadal są dla nas młodszych – idolami. Niedawno oglądałem ich w telewizji, a teraz będą moimi kolegami z drużyny – zakończył Śliwka.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved