Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Toruniu mają się przygotowywać do I ligi, prezes do dymisji?

W Toruniu mają się przygotowywać do I ligi, prezes do dymisji?

fot. archiwum

Niespodziewany kryzys w siatkówce żeńskiej w Toruniu. Prezes Przemysław Łapiński walczy o Orlen Ligę, a jednocześnie rozważa... pracę w piłkarskiej spółce Elana. Jarosław Hausman, prezes TKST Budowlani, zapowiedział już, że oczekuje dymisji Łapińskiego.

Przemysław Łapiński, od roku prezes i udziałowiec Budowlanych Volley, rozmawia na temat pracy w piłkarskiej spółce. – Jestem prokurentem spółki i poprosiłem pana Łapińskiego o pomoc w dokończeniu sezonu – przyznał „Nowościom” Maciej Jóźwicki, właściciel Elany. Łapiński także potwierdził oficjalnie takie rozmowy, a cytowany anonimowy piłkarz wyznał, że nawet zdążył już spotkać się z drużyną. Prezes Łapiński wyjaśnia: – To dwie niezależne sprawy, one się nie łączą. Oficjalnie nie pełnię funkcji w Elanie, bardziej bym to nazwał swoim prywatnym zaangażowaniem. Przecież nie poświęcam siatkówce 24 godzin na dobę.

Jarosław Hausman, prezes TKST Budowlani, większościowego udziałowca siatkarskiej spółki Budowlani Volley, zapowiedział już, że oczekuje dymisji Łapińskiego. W innym wypadku prezes spółki zostanie odwołany przez radę nadzorczą. Sytuacja jest bardzo skomplikowana, bo Łapiński starał się o miejsce w Orlen Lidze dla toruńskich siatkarek. – Sytuacja jest dość trudna z uwagi na to, że decyzja zarządu Orlen Ligi odnośnie dołączenia naszej drużyny do tych rozgrywek zapadnie najprawdopodobniej dopiero w lipcu, a nie jak się spodziewaliśmy – w czerwcu – mówi Hausman. – Dlatego nie możemy stać w rozkroku pomiędzy ekstraklasą i pierwszą ligą. Oczekuję w tej chwili, że wszystkie działania wykonywane przez władze klubu będą dotyczyć wyłącznie naszej gry pierwszej lidze w przyszłym sezonie.

Więcej w Gazecie Pomorskiejźródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved