Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Sulechowie nie czekają na decyzję PLPS

W Sulechowie nie czekają na decyzję PLPS

fot. archiwum

Zawisza Sulechów, mistrz I ligi kobiet, nie czekając na decyzję PLPS w sprawie gry w Orlen Lidze rozpoczął budowanie składu na przyszły sezon. Wiadomo już, że klub opuszczą trzy zawodniczki. - W czwartek chcemy podpisać pierwsze kontrakty - mówi Roman Rakowski.

Wiadomo już, że w przyszłym sezonie w Roltexie Zawiszy zabraknie Agaty Skiby, która przenosi się do Rzeszowa. – Agata Skiba idzie do Developresu Rzeszów, podebrał nam ją trener Mariusz Wiktorowicz. Zawodniczce się nie dziwię, ale trenerowi trochę tak, dlaczego zabiera zawodniczki ze swojego środowiska – mówi Roman Rakowski, dyrektor klubu. W Sulechowie zabraknie również reprezentantki Australii Katariny Osadchuk i prawdopodobnie kapitan drużyny Anny Sołodkowicz. Katarina już wyjechała z Polski, przebywa w Pekinie na zgrupowaniu reprezentacji Australii. Powiedziała nam, że nie wróci już do Polski i będzie szukała klubu poza granicami Polski. Ania chce grać w Wiśle Warszawa i prawdopodobnie tak się stanie, jednak na ten temat z nami jeszcze nie rozmawiała – dodaje Rakowski na łamach Radia Zachód.

Wciąż nie wiadomo, w jakiej lidze zagra w przyszłym sezonie tegoroczny mistrz I ligi kobiet. Zawisza złożył aplikację do gry w Orlen Lidze, ale do dziś nie otrzymał z PLPS żadnej odpowiedzi. – Rozmawiamy z zawodniczkami, które są u nas aktualnie, o przedłużeniu kontraktów, rozmawiamy także z zawodniczkami z kraju, które byśmy widzieli w swoim składzie. Trener proponuje, a my rozmawiamy – mówi o budowaniu składu na przyszły sezon dyrektor sulechowskiego klubu. – W czwartek, bez względu na to, jaka będzie decyzja PLPS, chcemy podpisać pierwsze kontrakty. Chcielibyśmy zespół wzmocnić, ale nie ukrywam, że chcielibyśmy też wprowadzić do niego kilka młodych zawodniczek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobietźródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved