Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Gorlicach nie będzie już I ligi kobiet

W Gorlicach nie będzie już I ligi kobiet

fot. Tomasz Tadrała

Zespół Ekstrimu Gorlice w zakończonym niedawno sezonie, w którym występował jako beniaminek, zajął wysokie, 5. miejsce. Okazuje się, że przygoda Ekstrimu z I ligą trwała tylko jeden sezon, a drużyna nie wystartuje w kolejnym w tej klasie rozgrywkowej.

Do końca rozmawialiśmy z władzami Gorlic o wsparciu dla pierwszoligowej drużyny. Niestety, dostaliśmy informację, że Gorlice chciałyby grać w I lidze, ale tylko swoimi wychowankami i miasto może na to przeznaczyć tylko 10 tysięcy złotych. Tak się oczywiście nie da, w związku z tym nie będzie I ligi w Gorlicach – mówi Strefie Siatkówki trener piątego zespołu I ligi kobiet, Grzegorz Silczuk. – Szukamy klubu, który chciałby przejąć nasze miejsce. Kilka już się zgłosiło, z pewnością są to miasta, które bardziej zasługują na I ligę niż Gorlice. Szkoda tylko prezesa, bo to człowiek, który włożył sporo zdrowia i pieniędzy, by stworzyć ten klub – dodaje trener Silczuk.

Z naszych informacji wynika, że część zawodniczek Ekstrimu zagra w przyszłym sezonie w zespole Kampusu Wielickiego Wieliczka. Katarzyna Wąsowska może być tam grającym trenerem, podobną drogę obiorą Weronika Olipra, Paulina Stojek, Magdalena Tyrańska i Aleksandra Stachowicz. – Czekaliśmy z decyzją do dziś, prezes był zdeterminowany by grać, jednak dzisiejsze rozmowy z władzami miasta nie przyniosły skutku – stwierdził Grzegorz Silczuk. – Zależałoby nam, żeby I liga pozostała w Małopolsce i nawet dwa kluby z regionu są zainteresowane. Za wcześnie jest jednak jeszcze, by mówić, kto zajmie nasze miejsce – dodaje trener.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved