Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Raul Lozano: Messi to Messi, chcemy odkrywać młode talenty

Raul Lozano: Messi to Messi, chcemy odkrywać młode talenty

fot. archiwum

- Trzeba zbudować drużynę złożoną z młodych ludzi, ale podstawą będą doświadczeni zawodnicy, jak Lucas Kampa, Daniel Pliński i Wojciech Żaliński. Tu nie chodzi o to, żeby w kwadracie dla rezerwowych umieścić młodych zawodników - wyjaśnia trener Czarnych, Raul Lozano.

– Czarni Radom mają być mieszanką doświadczenia z młodością. To nie tylko moja idea, ale także i klubu. W mieście chcą, by za dwa lata powstała hala na 5 tysięcy kibiców, w której będzie mogła trenować świetnie zorganizowana ekipa, walcząca o miejsce w pierwszej piątce drużyn PlusLigi – opowiada w rozmowie z Przeglądem Sportowym, Raul Lozano, nowy szkoleniowiec Cerradu Czarnych Radom. Zarówno Lozano, jak i włodarze klubu zdają sobie jednak sprawę, że nie przeskoczą pewnych barier. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie będziemy na takim poziomie jak Resovia, Skra czy ZAKSA, ale z takimi warunkami i budżetem, na jaki klub może sobie pozwolić, możemy pozytywnie myśleć o przyszłości – tłumaczy „mały rycerz”, który już ma koncepcję budowy zespołu na przyszły sezon. Argentyńczyk nie będzie bał się stawiać na młodych. – Trzeba zbudować drużynę złożoną z młodych ludzi, ale podstawą będą doświadczeni zawodnicy, jak Lucas Kampa, Daniel Pliński i Wojciech Żaliński. Tu nie chodzi o to, żeby w kwadracie dla rezerwowych umieścić młodych zawodników. Czarni mają mistrzów Młodej Ligi, wśród których pięciu jest z Radomia, a pozostali są z innych klubów – to jest inwestycja w młodych, podjęcie działań na przyszłość. W Radomiu świetnie to zrobili i teraz są tego efekty – zauważa szkoleniowiec.

Trener rodem z Argentyny zdaje sobie jednak sprawę, że w miejsce młodych, którzy przebiją się do składu, trzeba będzie sprowadzać kolejne nieoszlifowane diamenty. – Młodzi mistrzowie będą się rozwijać, ale w ich miejsce znów trzeba szukać innych. Na dobrym poziomie będą za kilka lat – tłumaczy Lozano. – Jeśli są pieniądze to możesz zatrudnić najlepszych zawodników na całym świecie i praktycznie masz zapewnione mistrzostwo. Jeśli budżet na to nie pozwala, to inwestujesz w młodych, ci się rozwijają i tym samym klub też wiele zyskuje. Każdy klub ma inne priorytety, oczywiście wiele zależy od tego, na jakich zawodników go stać – dodaje nowy trener radomian, powołując się na przykłady z piłki nożnej. – Messi to Messi, Ronaldo to Ronaldo. Czy jest ktoś, kto potrafi grać tak dobrze jak Messi? – pyta retorycznie trener. – Nie dlatego, że zarabia ile zarabia, tylko dlatego, że to po prostu Messi. W siatkówce jest tak samo. Są młodzi, którzy jeszcze nie wyszli na scenę, nie są w świetle reflektorów – takich szukamy, by móc ich odkryć – kończy Raul Lozano.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved