Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pięć zawodniczek odchodzi z bielskiego BKS-u

Pięć zawodniczek odchodzi z bielskiego BKS-u

fot. orlenliga.pl

Po najgorszym sezonie od wielu lat w Bielsku-Białej postanowiono przeprowadzić duże zmiany. Z tego względu z zespołem, który zajął w minionych rozgrywkach Orlen Ligi dopiero 8. miejsce, pożegna się pięć zawodniczek.

Na łamach naszego serwisu informowaliśmy już, że z BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała do Budowlanych Łódź przenosi się oficjalnie niemiecka przyjmująca Heike Beier. Zawodniczka spędziła na południu Polski dwa sezony i była wiodącą postacią w drużynie. Z pewnością będzie to wielka strata dla bielskiego klubu. Oprócz Niemki w BKS-ie nie zagrają również dwie rozgrywające – Lucie Muhlsteinova oraz Dorota Wilk. Obie dołączały do ekipy z Bielska-Białej jako mistrzynie Polski. Najpierw Wilk przechodząc z Atomu Trefla Sopot, następnie Czeszka z Chemika Police. Ich gra nie przyniosła jednak zadowalających rezultatów, dlatego też zarząd postanowił poszukać na ich miejsce kogoś innego. Być może jeden wakat zostanie zajęty przez doświadczoną i utytułowaną Magdalenę Śliwę, która poprzednie dwa sezony spędziła w Łodzi i wciąż wydaje się być w dobrej formie.

To jednak nie koniec zmian w bielskiej drużynie. Zespół opuści na pewno środkowa Sylwia Pelc, która nie miała możliwości wykazania się w tym sezonie. Przegrała rywalizację z młodszą od niej Aleksandrą Trojan i po czterech sezonach spędzonych w Bielsku-Białej opuszcza drużynę. Ostatnią zawodniczką, która uzupełnia tę listę, jest przyjmująca Elżbieta Klein – zawodniczka nie miała wielu okazji do zaprezentowania się na boisku. Był to jej pierwszy sezon w Orlen Lidze po okresie studiów i gry w Stanach Zjednoczonych. Nazwiska zawodniczek, które je zastąpią, wciąż są nieznane.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligiźródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved