Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młodzi zawodnicy poprowadzą grę w Kielcach

Młodzi zawodnicy poprowadzą grę w Kielcach

fot. archiwum

Po odejściu z klubu Grzegorza Pająka oraz Marcina Janusza w Effectorze Kielce poszukiwano ich następców. Prawdopodobnie będą nimi dwaj młodzi i bardzo utalentowani zawodnicy, którzy mają już w swoim CV grę na parkietach PlusLigi oraz I ligi.

Jak donosi portal sport.pl, w Kielcach po odejściu dwóch rozgrywających na ich miejsce będą sprowadzeni młodzi siatkarze. Jednym z nich będzie Michał Kędzierski, który przez dwa ostatnie sezony bronił barw Cerrad Czarnych Radom. Nie miał jednak podczas tego okresu wielu szans na grę w wyjściowej szóstce, ustępując najpierw Bartłomiejowi Nerojowi, a następnie Lukasowi Kampie. Zawodnik za to świetnie spisywał się w rozgrywkach Młodej Ligi, a kiedy dostawał szansę pokazania się na parkietach PlusLigi, widać było jego zaangażowanie oraz talent. To zachęciło działaczy Effectora Kielce do sprowadzenia zawodnika do swojego zespołu, w którym prawdopodobnie będzie pełnił rolę pierwszego rozgrywającego. Z pewnością będzie to dla niego duże wyzwanie.

Kędzierskiemu pomagać ma młodszy od niego Marcin Komenda. 19-latek sięgał po mistrzostwo Polski w kategorii kadetów oraz juniorów. Ostatnio reprezentował zespół ze Spały w Krispol I lidze, gdzie pokazał się z dobrej strony. Zawodnik powoływany był również do młodzieżowych grup reprezentacji Polski.

Obaj zawodnicy są wychowankami Asseco Resovii Rzeszów. Kędzierski otrzymał powołanie od Stephane’a Antigi do kadry seniorskiej na Ligę Światową, natomiast Komenda brał udział w konsultacjach dla młodych i zdolnych siatkarzy prowadzonych przez szkoleniowca biało-czerwonych podczas sezonu ligowego.Więcej w serwisie kielce.sport.pl

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved