Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos kapitanem narodowej reprezentacji

Karol Kłos kapitanem narodowej reprezentacji

fot. Izabela Kornas

Stephane Antiga dokonał wyboru. Kapitanem drużyny narodowej w nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym będzie środkowy Karol Kłos. Z powodu kontuzji zawodnik będzie musiał jednak poczekać z wyjściem na boisko w tej roli.

Selekcjoner reprezentacji Polski w poprzednim sezonie mianował na funkcję kapitana drużyny Michała Winiarskiego. Popularny „Winiar” nie zagra jednak w tym roku w kadrze, więc przed Stephanem Antigą pojawiło się kolejne zadanie wyłonienia kapitana. Francuz postawił na Karola Kłosa. Zawodnik został wyróżniony podczas ostatnich mistrzostw świata jako jeden z najlepszych środkowych. – Karol jest inteligentnym, ugodowym i pogodnym człowiekiem. Podoba mi się jego zachowanie na boisku i poza placem gry. Na pewno dobrze wywiąże się z nowej roli – tłumaczy swoją decyzję Antiga. Zanim jednak środkowy wyprowadzi drużynę na boisko, będzie musiał wyleczyć kontuzję kolana, która eliminuje go z gry w pierwszych spotkaniach Ligi Światowej. Trener Polaków jeszcze nie wyłonił jego następcy.

Ostatnim środkowym, który pełnił rolę kapitana drużyny narodowej, był Marcin Możdżonek. Został on wybrany przez ówczesnego trenera biało-czerwonych Andreę Anastasiego. Kłos jest mniej doświadczonym zawodnikiem niż jego kolega ze środka siatki, rozegrał on bowiem do tej pory w kadrze 50 spotkań, a tak naprawdę zadomowił się w reprezentacji w poprzednim sezonie. – Karol będzie dobrym kapitanem. Jest spokojnym, wyważonym i niekonfliktowym człowiekiem – przekonuje Winiarski.

Więcej w Przeglądzie Sportowym 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved