Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Cztery nowe ekipy, czy będą kolejne?

II liga K: Cztery nowe ekipy, czy będą kolejne?

fot. archiwum

Cztery turnieje finałowe III ligi wyłoniły cztery drużyny, które od nowego sezonu wystąpią o szczebel wyżej, tj. w II lidze. Sytuacja w rozgrywkach siatkarek jest o tyle ciekawa, że wcale nie jest powiedziane, że tylko zwycięzcy wspomnianych turniejów uzyskali awans.

Niewykluczone, że niebawem PZPS podejmie decyzję o tym, iż również drużyny z drugich miejsc we wszystkich turniejach otrzymają promocję do II ligi. Wszystko rozbija się o dużą liczbę wolnych miejsc w drugiej lidze kobiet, dlatego brane są pod uwagę różne rozwiązania. Na tę chwilę jednak pewne gry w drugoligowych rozgrywkach mogą być cztery drużyny, które zwyciężyły w weekendowych turniejach finałowych.

W grupie pierwszej zwyciężyły siatkarki KS-u Częstochowianki, które o awans walczyły do samego końca, a charakter pokazały w ostatnim, bardzo zaciętym pojedynku z Ósemką Siedlce. To ten pojedynek decydował o finalnym rozstrzygnięciu całego turnieju, który rozgrywany był w Siedlcach. Siatkarki Ósemki, podobnie jak częstochowianki, po dwóch pierwszych dniach miały po dwa zwycięstwa na koncie, przy czym ekipa spod Jasnej Góry nie straciła nawet seta. Walka o awans była niezwykle zacięta, ale to Częstochowianka potrafiła wykorzystać wszystkie swoje atuty w grze i od przyszłego sezonu zagra w II lidze kobiet.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego grupy 1 III ligi kobietO wyniku zawodów w Bełchatowie również decydował mecz z ostatniego dnia. Z dwoma wygranymi na koncie w niedzielę do walki stanęły siatkarki miejscowej Skry oraz ekipa TKS-u Tychy. Jak się okazało, gospodynie zawodów były w stanie powalczyć jedynie w partii otwarcia, w kolejnych zupełnie obniżając loty i oddając pole gry przeciwniczkom. Pierwsze miejsce przypadło więc w udziale tyszankom, natomiast ekipa z Bełchatowa uplasowała się tuż za nimi. O dwóch kolejnych pozycjach również decydowało niedzielne starcie. W nim lepsze okazały się poznanianki i to one zajęły trzecią lokatę, przed UKS-em Marba Sędziszów Małopolski, który ostatnie starcie przegrał w tie-breaku.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego grupy 2 III ligi kobiet

Atut własnej sali w pełni wykorzystały siatkarki UKŻPS-u Kościan. W szeregach miejscowej drużyny przez cały turniej świetnie spisywała się Dagmara Grajczak, do której powędrowała nagroda dla najlepszej zawodniczki zawodów. Gospodynie zawodów wywalczyły awans zupełnie zasłużenie, a w trzech meczach nie oddały rywalkom nawet jednego seta. Drugą lokatę z dwoma wygranymi na koncie zajęły siatkarki KS-u Polonii Łaziska Górne.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego grupy 3 III ligi kobiet

Równych nie znalazły sobie także siatkarki Skawy Wadowice, które ze straconym jedynie setem zakończyły zmagania w turnieju finałowym grupy czwartej. Podopieczne Piotra Kwaka w całym turnieju zaprezentowały się niezwykle dobrze nie tylko na boisku, wadowiczanki pokazały, że dysponują naprawdę wyrównanym składem i każda z zawodniczek dołożyła swoją znaczną cegiełkę do końcowego sukcesu. Świetna postawa w dwóch pierwszych dniach sprawiła, że w ostatnim pojedynku MKS Skawa potrzebował jedynie jednej wygranej partii, by zająć na koniec pierwsze miejsce. To jednak drużynie z Wadowic nie wystarczyło i pokonała ona Volley Golub-Dobrzyń w czterech setach. Ostatecznie team z Golubia zajął drugą lokatę.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego grupy 4 III ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved