Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > W sparingach Belgia – Francja dwukrotnie lepsi Les Bleus

W sparingach Belgia – Francja dwukrotnie lepsi Les Bleus

fot. FIVB

W ramach przygotowań do zbliżających się rozgrywek Ligi Światowej Francuzi udali się do belgijskiego Kortrijk, gdzie w weekend rozegrali dwa sparingi z gospodarzami. Les Bleus wygrali obydwa spotkania w stosunku 3:2 i 3:0.

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek Ligi Światowej reprezentanci Francji rozegrali dwa sparingi z reprezentacją Belgii. Była to dla nich okazja do weryfikacji pracy, którą wykonują od 27 kwietnia na zgrupowaniu w Montpellier. – Zgrupowanie przebiegło bardzo dobrze, było intensywne, dużo pracowaliśmy nad przygotowaniem fizycznym, a także ćwiczyliśmy podczas gierek grę w ataku i blokiem, nieco mniej pracowaliśmy nad zagrywką i przyjęciem. Każdego dnia miałem do dyspozycji 13-14 zawodników, a w ostatnim tygodniu 16, co pozwoliło nam rotować i dokonać przeglądu kadry. To było bardzo ciekawe doświadczenie oglądać młodych zawodników, wśród tych nowych jest naprawdę sporo dobrze prezentujących się siatkarzy – podsumował przebieg przygotowań Laurent Tillie, trener Trójkolorowych.

Do meczów kontrolnych Les Bleus przystąpili bez Earvina Ngapetha i Nicolasa Maréchala, którzy później niż pozostali zawodnicy zakończyli rozgrywki ligowe. W ich miejsce Tillie dołączył do grupy Thibaulta Rossarda i Trevora Clévenota, którzy są powołani do kadry na I igrzyska europejskie.

Wybór rywala nie był przypadkowy. – Belgia to bardzo dobra drużyna, która jest w podobnym przedziale wiekowym jak my, też ma młodych zawodników, którzy dojrzeli do gry na poziomie reprezentacyjnym. Nieco im nie wyszły mistrzostwa świata, ale regularnie grają w imprezach międzynarodowych i to jest dla nas bardzo dobry test – powiedział francuski szkoleniowiec.W pierwszym spotkaniu Belgowie sprawili bardzo dużo problemów swoim rywalom, jednak po blisko dwóch godzinach gry górą byli podopieczni Laurenta Tillie. Najbardziej wyróżnił się w tym spotkaniu Trevor Clévenot, który z dorobkiem 14 punktów przy 50-procentowej skuteczności w ataku był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Wspierał go Kevin Tillie, który zdobył dwa oczka mniej, 10 punktów zapisał na swoim koncie Mory Sidibé.

W drugim spotkaniu Trójkolorowi znacznie szybciej poradzili sobie ze swoimi wschodnimi sąsiadami, bo w niewiele ponad godzinę. Przede wszystkim byli znacznie skuteczniejsi w ataku – 57% wobec 42%, także w bloku (sam Kevin Le Roux sześć razy zablokował rywala) i lepiej grali w przyjęciu. Tym razem najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był Antonin Rouzier, który zapisał na swoim koncie 11 punktów przy 62-procentowej skuteczności w ataku. Tillie rozpoczął spotkanie, desygnując do gry następującą szóstkę: Rouzier, Toniutti, Kevin Tillie, Le Roux, Lyneel i Le Goff. W trzeciej partii dokonał zmian w składzie i na boisku pojawili się Franck Lafitte, Mory Sidibé i Thibault Rossard oraz Trevor Clévenot. Ci dwaj ostatni będą musieli jednak opuścić grupę i wrócić do Montpellier, by przygotowywać się z resztą ekipy do igrzysk europejskich, które odbędą się w dniach 12-28 czerwca w Baku. Z kolei podopieczni Laurenta Tillie będą przygotowywać się w Tours i dołączą do nich Nicolas Maréchal i Earvin Ngapeth. W tym mieście Francuzi będą urzędować aż do 26 maja, skąd udadzą się do Korei Południowej na pierwsze mecze Ligi Światowej, które odbędą się 30 i 31 maja.

Francja – Belgia 3:2
(21:25, 25:16, 25:19, 20:25, 15:8)
Francja – Belgia 3:0
(25:17, 25:14, 25:18)

źródło: ffvb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved