Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny nowy gracz AZS-u Częstochowa to Bartłomiej Lipiński

Kolejny nowy gracz AZS-u Częstochowa to Bartłomiej Lipiński

fot. archiwum

Bartłomiej Lipiński, który w miniony weekend wraz z reprezentacją Polski juniorów wywalczył awans do finałów mistrzostw świata w Meksyku, został nowym graczem AZS-u Częstochowa. Utalentowany zawodnik już podpisał kontrakt z klubem.

Bartłomiej Lipiński jest wychowankiem Klubu Sportowego Metro Warszawa. Jest to zawodnik, który ma 201 centymetrów wzrostu, a piłkę w ataku sięga na pułapie 345 centymetrów. Jest uniwersalnym zawodnikiem, który może występować na pozycji przyjmującego i atakującego. W kończącym turniej kwalifikacyjny do MŚ juniorów w Bełchatowie meczu z Francją, wygranym przez biało-czerwonych 3:1, nowy gracz AZS-u zagrał na pozycji atakującego i był to bardzo dobry występ. Lipiński skończył mecz, mając na koncie 26 punktów – 18 zdobył atakiem, 5 blokiem, a 3 zagrywką.

Nowy siatkarz AZS-u urodził się 16 listopada 1996 roku. W ostatnim sezonie występował w rozgrywkach I ligi w drużynie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Klub, którego wychowankiem jest Lipiński, nie bez przyczyny nazywany jest kuźnią siatkarskich talentów. Warto przypomnieć, że w Metrze Warszawa swoje kariery rozpoczynali m.in. mistrzowie świata: Piotr Nowakowski, Karol Kłos i Andrzej Wrona, a także m.in. Zbigniew Bartman, Adrian Stańczak, Bartosz Gawryszewski czy Krzysztof Wierzbowski.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved