Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kevin Le Roux: Chciałem mieć chwilę oddechu

Kevin Le Roux: Chciałem mieć chwilę oddechu

fot. FIVB

Ostatnie pół roku Kevin Le Roux grał w lidze koreańskiej, a obecnie razem z kadrą przygotowuje się do LŚ. - Chciałem mieć chwilę oddechu. To było bardzo trudne doświadczenie, zarówno pod względem mentalnym, jak i fizycznym - mówi o grze w Azji środkowy Les Bleus.

Jak przebiegają przygotowania do Ligi Światowej?

Kevin Le Roux: Wszystko przebiega w porządku. W moim przypadku minęło już trochę czasu, od kiedy zakończyłem rozgrywki, coś około dwóch miesięcy, tak więc siłą rzeczy na początku było mi nieco ciężko. Potrzebowałem trochę więcej czasu, ale trener naprawdę uważał przez pierwszy tydzień, a potem już trenowałem jak pozostali. Niestety miałem lekkie problemy z barkiem, które zaczęły się w czasie, kiedy grałem w Korei, ale już jest dobrze. To nie do końca jest taki sam ból jak wtedy, ale podobny. Jeśli to byłoby coś związanego z mięśniami, to byłby taki sam, ale wydaje się, że to coś ze ścięgnami.

Zakończył pan rozgrywki w połowie marca z klubem Chenoan. Czy po raz pierwszy zdarzyło się panu zakończyć sezon tak wcześnie?– Generalnie tak, ponieważ wcześniej grałem w Cannes i tam graliśmy cały play-off, tak więc zakończyliśmy pod koniec kwietnia. A w zeszłym roku grałem w półfinałach włoskiej ligi razem z Piacenzą. To jest zmiana.

Jaki jest poziom południowokoreańskiej ligi?

– To poziom środka tabeli ligi francuskiej. Nie jest to jakiś oszałamiająco wysoki poziom, ale kiedy jesteś obcokrajowcem, jesteś niesamowicie eksploatowany i to nie zawsze jest takie oczywiste. Nie masz także jakiś niesamowitych rozgrywających, musisz sobie radzić z tymi, których masz. Moje problemy z barkiem są związane z tym, że dostawałem po 50 piłek w meczu. Przyjechałem do Korei pod koniec listopada, a od stycznia miałem już robione zastrzyki.

Dlaczego nie podpisał pan żadnego kontraktu jako dżoker medyczny po zakończeniu sezonu w Chenoan?

– Chciałem po prostu mieć chwilę oddechu. To było bardzo trudne doświadczenie, zarówno pod względem mentalnym, jak i fizycznym. Mogłem pójść to w jedną, to w drugą stronę, ale odczuwałem potrzebę zobaczenia się ze znajomymi i rodziną.

Czy będzie pan grał w Azji w przyszłym sezonie?

– Nie. Niby ogłosili podpisanie ze mną kontraktu z początkiem maja. Ale nawet jeśli chcieli mnie zatrzymać, nie czułbym się na siłach rozegrać tam jeszcze jednego sezonu. Poza tym wątpiłem, że będą chcieli mnie zatrzymać, ponieważ nie mieliśmy dobrego sezonu. Ja dołączyłem w trakcie rozgrywek, kiedy oni już przegrali bardzo dużo spotkań.

Domyślam się, że kluby nie czekały do początku maja, by się z panem skontaktować…

– To mój agent znajduje się tam w tej chwili i nie ma żadnego kontraktu do podpisania. Wiem, że wracam do Europy, ale to jest wszystko. Wiem też, że tutaj zarobię mniej, ale to nie jest tak, że chcę zakończyć grę w siatkówkę lub że pójdę grać za większe pieniądze. Przede wszystkim patrzę na zespół i poziom rozgrywek.

A czy w przyszłym sezonie też będzie pan grać na ataku?

– Tak, kontaktują się ze mną z myślą o zakontraktowaniu mnie na pozycji atakującego. Ale gram także w reprezentacji Francji na środku siatki, i to w wyjściowej szóstce. Nie będę narzekał.

Pana doświadczenia z Piacenzy nie zdemotywowały pana?

Nie, szczerze mówiąc mógłbym wrócić do Włoch. Teraz, kiedy mam za sobą grę w Korei, myślę, że mógłbym iść grać wszędzie (śmiech). Psychicznie nie było to oczywiste. Tam nie było może jak w armii, ale było to ograniczenie. Mogę spróbować we Włoszech, nawet jeśli będą tam mniejsze pieniądze i kluby, które są na skraju upadku, to nie jest problem. Moim priorytetem nie są pieniądze.

Czy pana powrót do ligi francuskiej jest możliwy?

– Nie, naprawdę nie. Teraz, kiedy już wyjechałem, nie mam chęci wrócić tak szybko. Wiem, że poziom ligi francuskiej podnosi się każdego roku, ale teraz jestem za granicą także po to, by z tego skorzystać.

źródło: actuvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved