Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Zaroślińska nadal wśród „atomówek”

Katarzyna Zaroślińska nadal wśród „atomówek”

fot. 058sport.pl / atomtrefl.pl

Najlepiej punktująca Polka w historii polskiej ligi pozostaje w Atomie Treflu Sopot. Sympatycy Katarzyny Zaroślińskiej przez najbliższy sezon nadal będą mieli okazję śledzić jej występy w sopockim zespole, z którym ostatnio sięgnęła po wicemistrzostwo Polski.

526 punktów – tyle razy atomowa bombardierka dokładała swoją „cegiełkę” do sukcesu całego zespołu. Ten rezultat pozwolił jej prześcignąć w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodniczek w historii Katarzynę Mroczkowską (510), ale ostatecznie gorzowiance zabrakło około dwóch meczów do tego, by prześcignąć obecną rekordzistkę ligi, Rachel Rourke (577). Świadomość tego faktu może jedynie zmotywować atakującą reprezentacji Polski do dalszej pracy ze sztabem szkoleniowym PGE Atomu Treflu Sopot. – Ten sezon w PGE Atomie był dla mnie bardzo dobry, więc cieszę się, że tu zostaję. Rozwinęłam się tutaj jako zawodniczka i miałam okazję pracować z naprawdę świetnymi ludźmi. Trener do tej pory bardzo wiele mnie nauczył, więc mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie pójdziemy razem z drużyną po kolejne sukcesy – mówi popularna „Smoku”.

W sezonie 2014/2015 Zaroślińska dziewięciokrotnie otrzymywała statuetki MVP. Była też wiodącą postacią w meczach Pucharu CEV i Pucharu Polski. – Przed sezonem wiele osób mówiło, że Kasia jest dobrą zawodniczką, ale że nie jest w stanie unieść ciężaru niektórych spotkań. Tymczasem ten sezon jak żaden inny pokazuje, jak bardzo dojrzała ona mentalnie do roli punktującej liderki. Przez większą część sezonu była już niezawodną „killerką”, a jej znakomity rezultat punktowy na koniec sezonu jest tego najlepszym dowodem. Dlatego cieszymy się, że została w naszym zespole – mówi Katarzyna Wirkowska, rzecznik prasowy PGE Atomu Trefla Sopot.

Po zakończeniu sezonu siatkarki PGE Atomu Trefla miały kilka dni wolnego, ale już w niedzielę, 17 maja, zameldowały się w Warszawie na badaniach kadrowych. Wśród reprezentantek kraju jest właśnie m.in. Zaroślińska, która od 12 czerwca razem z resztą biało-czerwonych mierzyć się będzie podczas pierwszych igrzysk europejskich w Baku z reprezentacjami Azerbejdżanu, Belgii, Rumunii, Turcji i Włoch. Z „polskiej” grupy do ćwierćfinału awansują cztery najlepsze drużyny. W drugim zestawieniu rywalizować będą Bułgaria, Chorwacja, Holandia, Niemcy, Rosja oraz Serbia.źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved