Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Cztery nowe drużyny w ligowych szeregach

II liga M: Cztery nowe drużyny w ligowych szeregach

fot. archiwum

W weekend zakończyły się turnieje finałowe III ligi siatkarzy. Z każdego z nich do drugoligowych rozgrywek awansował zwycięzca. Pewny awans wywalczyli siatkarze Metra Warszawa i AKS-u Rzeszów. Dwa pozostałe turnieje były trochę bardziej zacięte.

W grupie pierwszej, która turniej finałowy rozgrywała w Rozprzy, o awansie do drugiej ligi decydowało tak naprawdę zarówno ostatnie spotkanie, jak i pierwsze spotkanie. Przed ostatnim dniem ekipa Neobusu SMS-u Niebylec prowadziła co prawda w tabeli, ale tuż za nią plasowali się gospodarze. LUMKS Kasztelan Rozprza w całych zawodach trzykrotnie kończył mecze w tie-breakach i tak samo stało się ostatniego dnia. Ekipa z Niebylca wygrała natomiast 3:1 i to ona awansowała do rozgrywek wyżej. W dniu otwierającym zawody prowadzony przez Krzysztofa Frączka Neobus SMS pokonał bowiem drużynę z Rozprzy, właśnie w tie-breaku. Rozprzanie mimo że wygrali turniej półfinałowy, w tym najważniejszym nie poradzili sobie tak dobrze. Dla zespołu Neobus SMS Niebylec to niezwykle duże osiągnięcie, tym bardziej że klub istnieje zaledwie od pięciu lat, od czterech natomiast walczy w III lidze.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego gr. 1 III ligi mężczyzn

Młodzież z KS-u Metra Warszawa w stu procentach wykorzystała atut własnego boiska i pewnie awansowała do II ligi. Na drużynę, w której średnia wieku wynosi niespełna 22 lata, nie było mocnych. Wśród pozostałych zespołów walka była już bardziej wyrównana. Na dużego pecha mogą narzekać siatkarze z Murowanej Gośliny, którzy musieli radzić sobie nie tylko z rywalami, ale i z kontuzjami Łukasza Stachowiaka i Łukasza Grabowskiego. Obaj zawodnicy nabawili się urazów w pierwszym starciu z SPS-em 4 CV Garwolin. Ostatecznie w starciu triumfowali 3:2 garwolinianie. Dzień później SPS musiał uznać wyższość Tęczy Sędziszów Małopolski, a ekipa z Murowanej Gośliny dzień później okazała się lepsza od sędziszowian. Tym samym trzy pozostałe drużyny zakończyły turniej z taką samą liczbą punktów na koncie.Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego gr. 2 III ligi mężczyzn

Podobna sytuacja była w turnieju finałowym grupy trzeciej. AKS V LO przeszedł przez turniej niczym burza i opór napotkał dopiero w ostatnim dniu zawodów. Trudniejsze warunki postawił rzeszowianom jedynie Womix NTS Trójka Nakło, który zakończył zawody na drugim miejscu. Drużyna z Nakła przegrała 2:3 w meczu otwarcia z Eurotaxem Lubsko. Ta drużyna w pozostałych dwóch pojedynkach ugrała jedynie seta i zakończyła turniej na 3. miejscu. Ostatnią lokatę zajęła natomiast ekipa KS-u CSD TiM Choroszcza Olsztyn, mimo że w ostatnim dniu pokonała zespół z Lubska.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego gr. 3 III ligi mężczyzn

O wyniku turnieju w Grudziądzu decydowało sobotnie spotkanie miejscowej Stali z LKS-em Dobroń. Obie drużyny po pierwszym dniu miały wygrane na koncie, natomiast kolejną dopisali na swoje konto siatkarze z Dobronia, którzy wygrali w czterech setach. W niedzielę postawili kropkę nad – zwycięstwem w bardzo zaciętym spotkaniu z LKPS-em Borowno. Gospodarzom nie pomogło już trzysetowe gładkie zwycięstwo nad UKS-em Grunwald Chełmek, które zakończyło całe zmagania w turnieju grupy czwartej. Z awansem do II ligi z Grudziądza wyjechali więc siatkarze LKS-u LUKS Dobroń.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego gr. 4 III ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved