Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk przenosi się do Cerrad Czarnych Radom

Artur Szalpuk przenosi się do Cerrad Czarnych Radom

fot. Joanna Skólimowska

Działacze Cerrad Czarnych Radom powoli zaczynają odkrywać karty przed kolejnym sezonem. Pierwszym wzmocnieniem drużyny prowadzonej od następnych rozgrywek przez Raula Lozano ma być Artur Szalpuk, który ostatnio grał w AZS-ie Politechnice Warszawskiej.

Artur Szalpuk na szersze siatkarskie wody wypłynął w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, stając się w sezonie 2013/2014 jednym z wyróżniających się zawodników młodego pokolenia. Pod skrzydłami Jakuba Bednaruka spędził także miniony sezon, robiąc ciągłe postępy. Znalazł się także w składzie reprezentacji Polski juniorów, która w weekend w Bełchatowie wywalczyła awans do mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej. 20-letni siatkarz trzeciego sezonu nie spędzi jednak w stołecznej drużynie. Jego nowym klubem będą Cerrad Czarni Radom.

Zadowolenia z pozyskania Szalpuka nie kryje argentyński szkoleniowiec zespołu z Mazowsza. – Cieszę się z uzgodnień i podjętej przez Artura decyzji. To młody gracz, który ciągle się rozwija. Doskonale przy tym wpisuje się w politykę radomskiego klubu – podkreśla Raul Lozano.

To dopiero początek zmian w Cerrad Czarnych, choć wyraźnie widać, że klubowi działacze wraz z trenerem Lozano chcą postawić na młodość. Szalpuk jest już trzecim młodym przyjmującym, który w kolejnym sezonie bronił będzie barw radomskiego zespołu. Ważne umowy wciąż mają bowiem Igor Grobelny i Jakub Wachnik.Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved